آشنایی با پارک ملی کویر یا آفریقای کوچک ایران در گرمسار

به گزارش بهترین عینک آفتابی، پارک ملی کویر یکی از جاذبه های گردشگری ایران می باشد که در نزدیکی شهرستان گرمسار واقع در استان سمنان واقع شده است، البته بخشی از این پارک وسیع در استان های تهران، اصفهان و قم واقع شده است، در این بخش قصد داریم اطلاعاتی مختصر در رابطه با این پارک ملی در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم.

آشنایی با پارک ملی کویر یا آفریقای کوچک ایران در گرمسار

پارک ملی کویر بیش از 670 هزار هکتار مساحت دارد که حدود 440 هزار هکتار به پارک ملی و 250 هزار هکتار به منطقه محافظت شده اختصاص دارد. لازم به ذکر است که پارک ملی کویر تنها پارک ملی ایران است که در آن، هیچ سکونتگاه انسانی، معدنی و یا چراگاه وجود ندارد، توجه داشته باشید که بخش هایی از این پارک وسیع قابل بازدید هستند و علاقمندان در صورت تمایل می توانند به سادگی از پارک ملی کویر بازدید نمایند.

پارک ملی کویر در گذشته زیستگاه جانوران بسیاری بود و تعدد گونه هایی که در این منطقه وجود داشتند به قدری بالا بود که این پارک لقب آفریقای کوچک را به خود اختصاص داده بود اما امروزه از تنوع این حیات وحش کاسته شده است اما با این وجود تمامی حیوانات بیابان زی کشور ایران را می توانید در این پارک ببینید.

از جانورانی که در این پارک ملی وجود دارند می توان به یوزپلنگ آسیایی، پلنگ ایرانی، کفتار راه راه، روباه قرمز، شغال، سیاه گوش و غیره اشاره کرد.

در رابطه با پوشش گیاهی منطقه نیز باید بدانید که در این مجموعه حدود 355 گونه مختلف از گیاهان وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از گرگ تیغ، نی، درمنه، شیر خشت و غیره.

لازم به ذکر است که این پارک ملی در نزدیکی کویر مرنجاب واقع شده است، توجه داشته باشید که برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کویر مرنجاب می توانید مقاله مربوطه را بر روی سایت لحظه آخر مطالعه نمایند. علاقه مندان برای بازدید از این کویر می توانند از تور کویر مرنجاب استفاده نمایند.

منبع: گردشبان

به "آشنایی با پارک ملی کویر یا آفریقای کوچک ایران در گرمسار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با پارک ملی کویر یا آفریقای کوچک ایران در گرمسار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید