سخنگوی عبدالمهدی: دولت عراق در انتظار یکی شدن خواسته های معترضان است

به گزارش بهترین عینک آفتابی، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق شایعات درباره چراغ سبز دریافت دولت عراق از جامعه بین الملل برای خاتمه دادن به اعتراضات مردمی عراق را قویا تکذیب کرد.

سخنگوی عبدالمهدی: دولت عراق در انتظار یکی شدن خواسته های معترضان است

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اخبار حاکی از چراغ سبز جامعه بین المللی به دولت عراق برای انتها دادن به اعتراضات این کشور را تکذیب کرد.

سرلشکر عبدالکریم خلف در گفت وگو با وبگاه خبری بغداد الیوم توضیح داد: اخبار حاکی از اینکه جامعه بین المللی به دولت عراق برای سرکوب تظاهرات چراغ سبز داده باشد، کاملا نادرست است.

بعضی گزارش های خبری اخیرا ادعا کردند که دولت عراق برای برخورد با آنهایی که عناصر اغتشاشگر در تظاهرات مردمی خوانده است، از طرف جامعه بین المللی چراغ سبز گرفته است.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق همچنین سندیکاها در این کشور را متهم کرد که به دلیل دعوت به برپایی اعتصاب عمومی سعی در تشدید غیر قابل توجیه تنش و مختل کردن زندگی شهروندان را دارند.

خبرگزاری عراقی واع به نقل از سرلشکر خلف آورده است: دولت عراق به زندگی بهتر برای عراقی ها چشم دوخته است و در انتظار یکپارچه شدن خواسته های معترضان است تا جمعا آنها را آنالیز نموده و بر سر آن توافق حاصل گردد؛ اما بعضی به دنبال تشدید غیر قابل توجیه تنش ها هستند. آنها دعوت به برپایی اعتصاب ها می نمایند و چند روز پیش هم اعتصاب کردند که منجر به مختل شدن زندگی مردم شده است.

سخنگوی نظامی عبدالمهدی مجددا بر حمایت جدی نیروهای امنیتی از معترضان در برابر هر گونه نقض امنیتی تاکید نمود و گفت: ما خواهان تظاهرات مسالمت آمیز هستیم.

امروز شنبه سندیکای معلمان عراق تمدید اعتصاب معلمان به مدت یک هفته دیگر را خواهان شد.

این اتحادیه برای همه نهادهای آموزشی عراق از امروز یکشنبه تا روز پنجشنبه اعتصاب عمومی در حمایت از تظاهرات نمایندگان اعلام نموده است.

کمیساریای حقوق بشر در عراق شمار جان باختگان اعتراضات در این کشور را تاکنون دویست و شصت نفر خوانده است.

همچنین حدود صد ساختمان دولتی و مقر احزاب سیاسی به آتش کشیده شده است .

از روز شنبه، دور دوم اعتراضات خیابانی عراق، وارد دومین هفته متوالی شد. اعتراض ها از اول اکتبر شروع شد اما به دلیل فرا رسیدن ایام اربعین حسینی که عراق در آن میزبان هزاران زائر داخلی و خارجی است، متوقف شد و از آدینه بیست و پنجم اکتبر از سر گرفته شد.

ص

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سخنگوی عبدالمهدی: دولت عراق در انتظار یکی شدن خواسته های معترضان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی عبدالمهدی: دولت عراق در انتظار یکی شدن خواسته های معترضان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید