فرودگاه کولتسوو یکاترینبورگ، روسیه

به گزارش بهترین عینک آفتابی، فرودگاه بین المللی کولتسوو (Koltsovo) یکاترینبورگ که در جنوب شرقی مرکز شهر واقع شده سالانه بیش از 5 میلیون مسافر را جابه جا می نماید.

فرودگاه کولتسوو یکاترینبورگ، روسیه

یکاترینبورگ یکی از شهرهای روسیه است که جام جهانی در آن برگزار می گردد. اگر قصد شرکت در تورهای جام جهانی روسیه یا تورهای ترکیبی روسیه را دارید، بهتر است با فرودگاه این شهر بیشتر آشنا شوید.

یکاترینبورگ یکی از شهرهای مهم روسیه و مرکز استان سوردلوفسک است. این شهر بعلاوه به عنوان مرکز صنعتی، فرهنگی، علمی و اداری ناحیه فدرالی اورال شناخته می گردد. این شهر اروپایی در سال 1723 پایه گذاری شد و نام آن منسوب به یه کاترین، همسر پیتر کبیر است. صنایع فلزی که در زمان جنگ جهانی دوم در این شهر رونق یافته، هنوز هم یکی از پایه های اقتصاد این شهر هستند.

معرفی فرودگاه

فرودگاه کولتسوو به دستور نیروی هوایی شوروی سابق، بین سال های 1928 تا 1930 ساخته شده است و در ابتدا یک پایگاه هوای نظامی بود. در حال حاضر این فرودگاه کاربری عمومی دارد و سالانه بیش از 5 میلیون مسافر را جابه جا می نماید.

مشخصات

  • نوع فرودگاه: همگانی
  • کد یاتا: SVX
  • کد ایکائو: USSS
  • ارتفاع از سطح دریا: 233 متر
  • قطب اصلی خط هوایی: Ural Airlines
  • فاصله هوایی تا تهران: 2438 معادل حدودا 9 ساعت بسته به شرایط پرواز

پایانه ها

فرودگاه کولتسوو دارای دو پایانه به نام های A و B و یک پایانه VIP است. پایانه B مخصوص پرواز های بین المللی و پایانه A برای پرواز های داخلی است. از امکانات پایانه ها می توان به تبدیل ارز، دستگاه ATM، دفتر پست در پایانه B، سالن استراحت در هردو پایانه، اینترنت رایگان، فروشگاه های مختلف، کافه و رستوران، مرکز درمانی در پایانه A، خدمات مخصوص ناتوانان و اتاق سیگار اشاره نمود.

موقعیت جغرافیایی

فرودگاه کولتسوو در فاصله 16 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است.

راه های دسترسی

برای حرکت از شهر به سمت فرودگاه می توان از بزرگراه کولتسوو ترکت استفاده کرد که حدود 20 کیلومتر با فرودگاه بین المللی کولتسوو فاصله دارد. کرایه تاکسی از فرودگاه تا شهر معادل 300 تا 400 روبل است. قطار برقی اکسپرس کولتسوو دو بار در روز از فرودگاه به ایستگاه قطار یکاترینبورگ حرکت می نماید که 40 دقیقه طول می کشد و حدود 30 تا 60 روبل تمام می گردد که به مقصد شما بستگی دارد. بلیت را می توانید از دفاتر فروش بلیت یا ترمینال های سلف سرویس در ایستگاه های قطار تهیه کنید.

دو ایستگاه اتوبوس نیز در فرودگاه فعالیت می نماید که ایستگاه شماره 01، یک شاتل 24 ساعته است و بین فرودگاه و ایستگاه قطار تردد می نماید و هیچ توقفی ندارد. این اتوبوس هر 30 دقیقه حرکت دارد و حدود 40 دقیقه زمان می برد. اتوبوس شماره 1 نیز بین فرودگاه و ایستگاه قطار تردد می نماید که 30 ایستگاه دارد و از 6 صبح تا نیمه شب فعالیت دارد.

اطلاعات پرواز

در حال حاضر پرواز مستقیم از تهران به فرودگاه کولتسوو صورت نمی گیرد.

منبع: کجارو / en.wikipedia.org

به "فرودگاه کولتسوو یکاترینبورگ، روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه کولتسوو یکاترینبورگ، روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید