موزه تاریخ کانون پرورش فکری بچه ها ثبت ملی شد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، موزه تاریخ کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان باتوجه به نحوه مجذوب کننده آموزش تاریخ و بنای قابل توجهی که دارد از نظر محتوا و معماری ساختمان، در سازمان میراث فرهنگی ثبت ملی شد.

موزه تاریخ کانون پرورش فکری بچه ها ثبت ملی شد

به گزارش بهترین عینک آفتابی از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، موزه این کانون از مراکز قدیمی این مجموعه است که بخش های تونل زمان، سرداب، رمپ، اتاق کُره، راهرو، سالن نمایش و ... را شامل می گردد.

بر همین اساس این مجموعه به علت روش منحصر به فرد در ارائه آموزش تاریخ و محتوای فرهنگی و هنری در اقدامی مستمر، از نظر محتوایی پیروز به ثبت ملی در سازمان میراث فرهنگی شده است.

بعلاوه این موزه به عنوان اولین بنا از مجموعه ساختمان های کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در استان تهران به علت سازه و معماری خاصی که دارد از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ثبت ملی بنا نیز دریافت نموده است.

بنای ارزشمند موزه تاریخ نزدیک به 6 دهه قدمت دارد اما به عنوان اولین موزه بچه ها و نوجوانان، فعالیت خود را از سال 1360 شروع نموده است.

موزه تاریخ کانون بر اساس شیوه مخاطب و آموزش محور با ارائه محتوای تاریخ ایرانی اسلامی به بچه ها و نوجوانان، نقش موثری در آموزش و یادگیری ماندگار مخاطبان خود دارد. این موزه میزبان دانش آموزان، بچه ها و نوجوانان، خانواده ها، پژوهشگران، مربیان و مخاطبان فعال حوزه کودک و نوجوان و علاقه مندان برای بازدید و شرکت در برنامه های آموزشی است.

موزه تاریخ کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در میدان شهدا، خیابان پیروزی، خیابان شهید اسپندی (افروز)، نبش کوچه نگران پور، پلاک 7 واقع شده است.

منبع: دنیای سفر

به "موزه تاریخ کانون پرورش فکری بچه ها ثبت ملی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه تاریخ کانون پرورش فکری بچه ها ثبت ملی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید