همه چیز درباره اسکلیم رود مازندران ، اسکلیم رود کجاست

به گزارش بهترین عینک آفتابی، در پاسخ به این سوال که اسکلیم رود کجاست باید گفت این منطقه یکی از جاذبه های زیبای استان مازندران محسوب می گردد که در دل جنگل های هیرکانی لفور جای گرفته است. تور اسکلیم رود می تواند روزتان را بسازد و بسیار برایتان جذاب باشد. جنگل نوردی، آب تنی و پیک نیک کنار اسکلیم رود مازندران از جمله کارهایی است که در تور اسکلیم رود پیش رویتان خواهد بود برای رفتن به این منطقه، ابتدا باید به استان مازندران و به یکی از شهر های آن که در مجاورت استان سمنان قرار گرفته است، سفر کنیم. این شهر که یکی از شهرستان های بزرگ مازندران است، سوادکوه نام دارد. مهم ترین شهر سوادکوه پل سپید نام دارد و اسکلیم رود در یکی از 6 دهستان پل سپید به نام لفور واقع شده است. لفور توانسته هر ساله به دلیل داشتن آب و هوایی مطبوع و مناظر دیدنی زیبا گردشگران بسیاری را به خود جذب کند. این منطقه یکی از جاذبه های طبیعی مازندران محسوب می گردد. بهترین زمان برای سفر به لفور و رود اسکلیم رود بهار و تابستان است، زیرا در این دو فصل این منطقه هم طبیعت زیبایی تری دارد و هم زمان مناسبی برای آب تنی در رود است.

همه چیز درباره اسکلیم رود مازندران ، اسکلیم رود کجاست

جنگل هایی با قدمت چند میلیون ساله در لفور

در تور اسکلیم رود و در بازدید از لفور می توانید در یکی از قدیمی ترین جنگل ها قدم بزنید. قدمت این جنگل به عقیده بعضی، به زمان ژوراسیک یعنی چندین میلیون سال پیش باز می شود. جنگل های هیرکانی تمام انتظارات شما از یک فضای سبز و با طراوت و البته بکر را رفع می نماید.

سد لفور یا سد البرز

سدی با ارتفاع حدود 72متر که بر روی محل تلاقی سه رود اسکلیم رود و کارسنگ رود و آذررود ساخته شده است. این سد وظیفه تامین آب روستا و شهر های بابل، بابلسر، قائم شهر و جویبار را دارد. این سد همچنین 10مگاوات برق فراوری می نماید. سد لفور بر زیبایی های این منطقه افزوده است. در پاسخ به سوال اسکلیم رود کجاست شما می توانید بگویید جایی که می توان در تور یک روزه اش از چندین جاذبه طبیعی با هم دیدن کنید.

جهت دسترسی به اسکلیم رود مازندران

اگر از تهران قصد سفر به لفور در مازندران را دارید باید به سمت آمل حرکت کنید بعد از گذر 250 کیلومتر می توانید این رود را ببینید.در این منطقه می توانید در خانه های محلی بمانید و از سفرتان لذت ببرید. شاید برایتان جالب باشد بدانید در این منطقه آثاری از زمان عصر آهن مانند پی های سنگی، خانه ها و خمره و تنورهایی برای نگهداری مواد غذایی کشف شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تور اسکلیم رود به سایت سفرزون مراجعه کنید.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: همگردی

به "همه چیز درباره اسکلیم رود مازندران ، اسکلیم رود کجاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره اسکلیم رود مازندران ، اسکلیم رود کجاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید