24 هزار طرح فناورانه به وسیله پژوهشگران ایرانی ارائه شد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در قالب ارائه حمایت ها به پژوهشگران تحت پوشش صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران راه توسعه پژوهش های فناورانه را هموار کرد.

24 هزار طرح فناورانه به وسیله پژوهشگران ایرانی ارائه شد

به گزارش گروه دانشگاه بهترین عینک آفتابی، هدف از تاسیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، شکوفایی امور تحقیقاتی در راستای فراوری علم، فناوری و تجاری سازی و بهره مند شدن مردم از نتایج آنها، به وسیله ارائه یاری ها و خدمات حمایتی و مادی و معنوی به پژوهشگران و فناوران حوزوی و دانشگاهی ایرانی اعم از حقیقی و حقوقی است.

توسعه پایدار و پیشرفت هر کشوری بی شک مرهون پرورش، حفظ و نگهداری استعداد ها و سرمایه­ های علمی، پژوهشی و فناورانه آن کشور است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همین هدف، زمینه را برای حمایت از پژوهش ها فراهم نموده است.

150 تفاهمنامه

این صندوق تا به امروز 150 مورد تفاهمنامه همکاری امضا نموده و با بیش از 26 هزار عضو هیات علمی دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی تعامل دارد.

حمایت از توسعه پژوهش های تقاضا محور، تقویت همکاری های بین دستگاهی جهت توسعه علم و فناوری، حمایت از توسعه قابلیت های پژوهشی بخشی و منطقه ای در کشور و تقویت انسجام و یکپارچگی بین حلقه های علم و فناوری در قالب فرآیند ایده تا محصول، از جمله راهبرد های این صندوق است.

بیش از 1200 طرح مصوب شده

در این صندوق تا به امروز بیش از 2200 طرح پسادکتری دریافت شده که از این تعداد، بیش از 1200 مورد آن مصوب شده است. ضمن آن که تا به امروز در این صندوق بیش از 8000 طرح به تصویب رسیده است. تعداد طرح های دریافت شده به وسیله صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، بیش از 24 هزار طرح بوده است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت­ های موثر و اجرایی از صندوق حمایت، زمینه­ های تعالی و بارور کردن ایده ­های خلاقانه پژوهشگران و فناوران کشور را فراهم نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "24 هزار طرح فناورانه به وسیله پژوهشگران ایرانی ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "24 هزار طرح فناورانه به وسیله پژوهشگران ایرانی ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید