5 حرکت ساده یوگا که چربی های شکم را از بین می برد!

به گزارش بهترین عینک آفتابی، یوگا روشی جدید برای رسیدن به تناسب اندام است و تاثیر مناسبی بر حذف چربی های شکم دارد. بسیاری از مردم در دنیا این حرکات را دنبال می نمایند.

5 حرکت ساده یوگا که چربی های شکم را از بین می برد!

یوگا علمی است که آرامش ذهن، بدن و روح را حفظ می نماید. همچنین برای آرام کردن اعصاب و پریشانی ذهن و جریان انرژی در داخل و خارج بدن مفید است. این ورزش به بهبود گردش خون، جریان اکسیژن و عملکرد تمام ارگان های بدن و یاری می نماید. همچنین یاری شایانی به آب شدن چربی های شکم می نماید و شکمی صاف و زیبا به شما می دهد.

حرکات یوگا برای ازبین بردن چربی های شکم

1- ژست جنگجو 1

ژست جنگجو، پشت پا و ران را تقویت می نماید و به کاهش چربی های شکم یاری می نماید. پای خود را به موازات یکدیگر قرار دهید و پای چپ خود را به 90 درجه برسانید. پای راست خود را داخل قرار دهید و نفس بکشید.

پاهای خود را ثابت نگه دارید و بازوها را بالا ببرید و در خط شانه ها قرار دهید. سر و چشمان تان را روی مچ دست خود ثابت کنید. این حرکت را برای هر طرف 10 مرتبه تکرار کنید.

2- ژست جنگجو 2

این حرکت یوگا تفاوت جزئی با حرکت قبلی دارد و در لاغری شکم موثر است. به جای بالا بردن بازوهای خود روی سرتان، آنها را به طرفین می برید و تا جایی که می توانید به سمت بیرون می کشید.

سر خود را به سمت پای چپ خود برگردانید و سپس به حالت اولیه بازگردید. در طرف دیگر هم همین کار را بکنید. این حرکت را برای هر طرف 10 مرتبه تکرار کنید.

3- ژست جایگاه

این ژست برای تقویت ستون فقرات و عضلات شکم، ران و باسن مناسب است و برای مقابله با چربی های شکم توصیه می گردد.

صاف بایستید و کف دست های خود را مقابل صورتتان بگیرید. زانوهای خود را خم کنید و بدن خود را به زمین نزدیک کنید تا به نظر برسد که شما روی لبه جایگاه نشسته اید. حال دستان خود را بالای سرتان ببرید و سعی کنید تعادل بدن خود را حفظ کنید.

شانه های خود را به پایین فشار دهید و ستون فقرات خود را بچرخانید و اجازه دهید که نیم تنه شما کمی پایین تر از موقعیت فعلی قرار گیرد. این حالت را برای 3 تا 6 بار نفس کشیدن حفظ کنید و سپس خود را رها کنید. این حرکت را 5 تا 8 بار تکرار کنید.

4- حرکت قوس

این حرکت باعث می گردد بدن شما انرژی بگیرد، هضم را بهبود می بخشد و عضلات شکمی شما را سفت می نماید و چربی های شکم را کاهش می دهد.

شکم خود را روی یک تشک یوگا قرار دهید. پاهای خود را بالا بیاورید و زانوهای خود را خم کنید و آنها را به سمت سر خود ببرید. بازوهای خود را باز کنید و با دست های خود مچ پا را نگه دارید. این حالت را برای 15 تا 30 ثانیه نگه دارید و به حالت اولیه برگردانید.

5- حالت پل موقت

این حرکت یوگا عضلات پشت و عضلات پای شما درگیر می نماید و سبب می گردد شما از شر چربی های شکم خلاص شوید.

به پشت دراز بکشید و پاهای خود را کشیده و بازوها را در دو طرف بدن خود قرار دهید. حال نفس عمیقی بکشید و پاهای خود را بالا بیاورید به طوری که در پاها و انگشتان پا، کشش را احساس کنید. سپس بدن خود را 45 درجه بالا ببرید و دست های خود را به سمن پاهایتان بکشید.

برای 10 تا 15 ثانیه در این حالت بمانید و این تمرین را 5 بار تکرار کنید.

مجله بهترین عینک آفتابی

منبع: setare.com

به "5 حرکت ساده یوگا که چربی های شکم را از بین می برد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 حرکت ساده یوگا که چربی های شکم را از بین می برد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید