اطلاعیه متروی تهران در مورد اوراق مشارکت سال 98

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تهران (پانا) - متروی تهران با صدور اطلاعیه ای در خصوص واریز بخشی از پول اوراق مشارکت توضیحاتی ارائه کرد.

اطلاعیه متروی تهران در مورد اوراق مشارکت سال 98

متعاقب موافقت با واریز بخشی از وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت سال 1398 به حساب شهرداری تهران برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی وتوسعه خطوط 3 ، 6 و 7 متروی پایتخت روابط عمومی شرکت راه آهن شهری تهران وحومه (مترو) ، باارسال اطلاعیه ای بیان کرد: خوشبختانه پس از 125 روز انتظار ، به مدد پیگیری های انجام شده و همراهی دست اندرکاران مربوطه ، بانک رفاه که عاملیت عرضه و فروش این اوراق را برعهده داشته است ، موافقت خود برای آزادسازی و واریز بخشی ازمبلغ 1500میلیارد تومان اوراق مشارکت سال 1398 براساس وثیقه های ارائه شده از سوی شهرداری تهران را بیان کرد تا جهت هزینه کرد در موضوع مشارکت ، در اختیار شرکت های مترو و اتوبوسرانی قرار گیرد.

در ادامه اطلاعیه آمده است:این امر در وهله نخست نشان از حسن نیت وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی و به تبع آن سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه کارگران داردکه البته در این بین همراهی بانک مرکزی را نیز نباید از نظر دور داشت. به هرحال باگشایش قفل 4 ماهه بلوکه شدن پول اوراق مشارکت درحساب بانک رفاه ، می توان امیدوار بود باکمی تساهل وتعامل بیشتر ، ان شاء ا... در کوتاهترین زمان ممکن ، کل وجوه حاصل از فروش اوراق مذکور آزاد شده و در راه خدمت رسانی به مردم ابرشهر تهران مصرف گردد.

در ادامه اطلاعیه آورده شده است: اما در این بزنگاه حساس اجتماعی - اقتصادی و خصوصا شرایط ویژه کرونایی که کل کشور با آن دست به گریبان است، بی تردید بانک عامل می تواند با استناد به سهم 50 درصدی دولت در پرداخت اصل و سود مبلغ اوراق مشارکت طرحهای ملی و عنایت به موضوع ضمانت های قوه مجریه در موارد این چنینی ، مبلغ 750 میلیارد تومان دیگر از محل وجوه اوراق را به سرعت آزاد کند تا فرایند ارائه خدمات زیرساختی در حوزه حمل و نقل عمومی پایتخت ، سرعت بیشتری بگیرد. البته معاونت اقتصادی و اقتصاد شهری شهرداری تهران و سازمان املاک و مستغلات همچون 4 ماه گذشته ، همچنان در کوشش برای ارائه وثیقه های مورد قبول بانک عامل هستند تا بستر این همکاری متقابل در فضایی بی حرف وحدیث شکل گیرد و با تأیدیه وثایق ملکی ، کل مبلغ حاصل از فروش اوراق مشارکت سال 1398 آزاد گردد.

مترو در ادامه اطلاعیه عنوان نموده است: از طرفی آنچه در ورای این کش و قوسها برهمگان واضح و مبرهن شده است ، نیت تمام نهادها و ارگان های ذیربط برای گگرددن گرهی از مسائل مردم در دوران سخت اپیدمی بیماری کرونا است و همین نیت مشترک و دلسوزانه که ناظر بر ازدحام جمعیت مسافران در وسایل نقلیه عمومی پایتخت است، می تواند تفسیری سهل و آسانتر از بعضی ضوابط و معیارهای سختگیرانه سیستم بانکی کشور را پدیدار سازد. البته ذکر این نکته هم بدیهی است که شهرداری تهران یک نهاد و سازمان پابرجا بوده و نگرانی از بابت بی پاسخ ماندن تعهدات اقتصادی مرتبط با آن ، چندان منطقی نیست.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: به هرحال در شرایط ویژه اقتصادی امروز که بهای کالا و خدمات به واقع روز به روز دستخوش تغییر شده و باپول امروز نمی توان به انجام کار فردا با همان قیمت قبلی امیدوار بود، باید پذیرفت که نوسازی بخشی از ناوگان اتوبوسرانی و تکمیل ایستگاههای خطوط 3، 6 و7 مترو ، به همین منابع محدودی وابسته است که روز به روز از ارزش معاملاتی آنها کاسته می گردد. ضمن اینکه همه دست اندرکاران امر به این موضوع واقف هستند که با توجه به مسائل اقتصادی عامه مردم در اوضاع خاص امروز کشور، قطعا پاسخگویی به نیازهای حمل و نقلی ایشان در دوران همه گیری بیماری کرونا ، امری واجب و لازم است و برآورد ساختن آنها با همکاری جمعی میسر و محقق می گردد.

در ادامه اطلاعیه بیان شده است:با این اوصاف هنوز فرصت به طور کامل از دست نرفته و می توان هنوز با تکیه برهمین پولهای به اصطلاح آب رفته نیز، خدمات ارزنده ای ارائه داد. کافی است مشابه فضایی که اواخر تیرماه ایجاد شد تا با یاری و همکاری توأمان معاون اول رئیس جمهور ، وزرای کشور ، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و نیز اقتصاد و دارائی ، رئیس دیوان محاسبات ، رئیس بانک مرکزی و ... مهلت انتشار اوراق مشارکت در واپسین ساعات فرصت زمانی قانونی تمدید گردد ، این بار در مقیاسی کوچکتر مجددا شکل بگیرد تا نتیجه زحمات جمعی دست اندرکاران امر به بار بنشیند و برکات آن در وهله نخست شامل حال مردم شده و سپس به نوبه خود، نصیب نیات خیرخواهانه تمام مسئولان و مدیران ذی مدخل گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اطلاعیه متروی تهران در مورد اوراق مشارکت سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه متروی تهران در مورد اوراق مشارکت سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید