اعلام هشدار جوی نارنجی از سوی هواشناسی تهران

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تهران (پانا) - افراد از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها به دلیل بارندگی و احتمال سیلاب و حضور در ارتفاعات و فضاهای باز به سبب وقوع رعد و برق پرهیز کنند.

اعلام هشدار جوی نارنجی از سوی هواشناسی تهران

به گفته مدیرکل هواشناسی استان تهران، از عصر (چهارشنبه 12 آبان) تا اواخر روز(شنبه 15 آبان) وزش باد نسبتا شدید تا شدید، بارش متناوب و گاهی رگبار و رعد و برق این استان را فرا می گیرد و شرایط جوی در حالت هشدار نارنجی خواهد بود.

مجتبی جلالی به مخاطرات احتمالی این پدیده جوی اشاره کرد و گفت: افراد از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها به دلیل بارندگی و احتمال سیلاب و حضور در ارتفاعات و فضاهای باز به سبب وقوع رعد و برق پرهیز کنند.

وی گفت: افراد در عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره احتیاط بیشتری کرده و از توقف در کنار درختان خشکیده و تاسیسات شهری و روستایی با استحکام کم، اجتناب کنند.

جلالی به وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش موقتی گرد و خاک و کاهش دید و کیفیت هوا به ویژه در نیمه جنوبی استان در روز های چهارشنبه و پنجشنبه اشاره کرد و اضافه کرد: احتمال شکستن درختان فرسوده، آسیب به سازه های سست و سقوط اجسام و اختلال تردد در جاده های کوهستانی وجود دارد.

وی همچنین شهفرایندان را به محکم کردن سازه های موقت و پوشش گلخانه ها، پرهیز از حضور در فضای باز، بویژه بیماران تنفسی، افراد سالخورده و بچه ها و پرهیز از تردد در جاده های کوهستانی دعوت کرد.

مدیر کل هواشناسی استان تهران به لغزندگی جاده ها و کاهش دید افقی، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و آبگرفتگی موقت بعضی معابر هشدار داد و از شهفرایندان خواست با احتیاط در تردد جاده ای و درون شهری، توقف نکردن در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات و پرهیز از پرواز هواپیماهای سبک و گلایدرها از وقوع حوادث جلوگیری کنند.

وی دمای هوای استان تهان را از فردا چهارشنبه تا روز شنبه هفته آینده فرایند کاهشی دانست و گفت: شهفرایندان شاهد کاهش هفت تا 12 درجه ای دمای هوا خواهند بود.

در عنوان هشدارهای صادره از سوی مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی کشور رنگ زرد جهت آگاهی، رنگ نارنجی جهت آمادگی و رنگ قرمز جهت اقدام است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اعلام هشدار جوی نارنجی از سوی هواشناسی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام هشدار جوی نارنجی از سوی هواشناسی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید