امارات از ترس حملات پهپادی یمن، بزرگترین مرکز دفاعی را تأسیس می نماید

به گزارش بهترین عینک آفتابی، رسانه ای آمریکایی گزارش داد که دولت امارات از بیم تکرار حملات پهپادی و موشکی به تأسیسات حیاتی خود به دنبال ایجاد بزرگترین مرکز دفاعی غرب آسیاست تا ارتش امارات بتواند با حملات مشابه مقابله کند.

امارات از ترس حملات پهپادی یمن، بزرگترین مرکز دفاعی را تأسیس می نماید

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی، امارات عربی متحده عربی از بیم تکرار حوادث آرامکو عربستان سعودی، میخواهد بزرگترین مرکز دفاعی در غرب آسیا را تأسیس کند.

محمد بن زاید آل نهیان، ولی عهد ابوظبی و حاکم فعلی امارات اخیرا اعلام نموده است که 25 شرکت دولتی و مستقل امارات به منظور تشکیل یکی از بزرگترین مجموعه های دفاعی در غرب آسیا، دور هم جمع خواهند شد.

به گزارش روزنامه القدس العربی به نقل از شبکه آمریکایی سی.ان.بی.سی، بن زاید که خود جانشین فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات نیز است، در این باره گفته این 25 شرکت تحت اسم واحدی به نام ایدگ ادغام شده تا مجموعه جدید ایجاد گردد.

این شبکه نوشت، امارات فیصل البنای را که پیشتر در شرکت امنیت سایبری این کشور فعالیت می نموده، به عنوان رئیس اجرایی و عضو این مجموعه انتخاب نموده است.

قرار است مجموعه ایگ با 22 شرکت خصوصی و شرکت صنایع دفاعی دولت امارات و گروه سرمایه گذاری پیشرفته و هلدینگ توازن این کشور تشکیل جلسه دهد و برآوردها حکایت از آن دارد که امارات میخواهد در این مجموعه جدید 12 هزار نفر استخدام کند.

شبکه سی.بی.ان.سی نوشت که بین ایجاد این ابرگروه دفاعی در امارات و حوادث ماه سپتامبر در تأسیسات نفتی عربستان سعودی ارتباطی هست که طی آن، ارتش یمن با پهپادهای انتحاری خود تأسیسات شرکت ملی نفت سعودی را در بقیق و خریص را هدف قرار دادند و بر اثر این حمله، 50 درصد از فراوری نفت ریاض کاهش یافت.

اما فیصل البنای مدیر اجرایی این مجموعه در گفت وگو با این شبکه آمریکایی، هرگونه ارتباط بین این اقدام امارات با حمله یمن به آرامکو را رد نموده و مدعی شده است که تمرکز گروه ایگ بر حملات سایبری و پهپادهای نظامی خواهد بود.

او همچنین به ضعف ارتش امارات در مقابله با حملات مشابه یمن اذعان نموده و گفته است که این مجموعه درصدد است به ارتش در منطقه یاری کند تا به سرعت همه برنامه ها و دستگاه های امنیتی را به منظور مقابله با تهدیدات محلی (منظور منطقه ای) به دست بیاورد.

لازم به ذکر است سامانه های راداری و پدافند موشکی آمریکا (پاتریوت) که عربستان سعودی شمار زیادی از آن ها را خریده، از تشخیص و مقابله با حمله ارتش یمن به آرامکو عاجز بوده اند؛ مسئله ای که باعث شرمساری آمریکا نیز شده است.

بر اساس گزارش شبکه آمریکایی، محمد بن زاید با خالد بن سلمان، جانشین وزیر دفاع سعودی ماه اکتبر گذشته دیدار نموده است. رسانه های اماراتی از جمله خبرگزاری رسمی امارات (وام) این دیدار را برای مقابله با چالش های منطقه خلیج فارس و انعکاس این چالش ها بر امنیت و ثبات کشورهای عربی ضروری دانسته اند.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "امارات از ترس حملات پهپادی یمن، بزرگترین مرکز دفاعی را تأسیس می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات از ترس حملات پهپادی یمن، بزرگترین مرکز دفاعی را تأسیس می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید