انجام تست بارداری با استفاده از شکر

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تست بارداری با شکر، روشی آسان و با دقت قابل قبول برای آزمودن احتمال بارداری است، برای آشنایی با نحوه انجام این تست ادامه مطلب را بخوانید.

انجام تست بارداری با استفاده از شکر

تست بارداری با شکر

تست بارداری با شکر با استفاده از کریستال های شکر ساده و نمونه ادرار انجام می گردد. این آزمایش مانند دیگر تست های بارداری، حضور هورمون hCG، گونادوتروپین کوریونی انسانی، را در ادرار تشخیص می دهد. این هورمون به وسیله جفت فراوری می گردد و حضور آن در ادرار یک نشانه قطعی از بارداری است.

مواد و وسایل مورد احتیاج تست بارداری با شکربرای انجام تست تنها سه چیز احتیاج دارید:

شکر سفید بدون هیچ گونه ناخالصی

یک کاسه تمیز و خشک

نمونه اولین ادرار صبحگاهی

روش انجام تست بارداری با شکربرترین زمان انجام این آزمایش، صبح پس از بیدار شدن از خواب است. در این زمان سطح هورمون hCG در ادرار بالا و قابل تشخیص است.

چند قاشق شکر را داخل یک کاسه استریل بریزید.

نمونه ادرار اول صبح را در یک ظرف تمبز جمع آوری کنید.

ادرار را بر روی شکر ها بریزید.

مشاهده کنید که کریستال های شکر چگونه با ادرار واکنش می دهند.

حدود پنج دقیقه مخلوط را به حال خود بگذارید، سپس نتیجه را ببینید.

پایه و اساس علمی تست بارداری با شکرمهمترین ویژگی شکر حلالیت آن در آب است. به همین علت این آزمایش قابل انجام است. هنگام بارداری سطح هورمون گونادوتروپین کوریونی یا hCG در ادرار بالا می رود. هنگامی که این ادرار در تماس با شکر قرار می گیرد، هورمون hCG با شکر واکنش می دهد و از حل شدن شکر در ادرار جلوگیری می نماید. بنابراین شکر، حل نشده و کلوخه ای باقی می ماند.

نکته مهم این است که از شکر تازه در این آزمایش استفاده گردد.

تفسیر نتایج تست بارداری با شکرنتیجه آزمایش به واکنش شکر با ادرار بستگی دارد و اینکه آیا بعد از واکنش شکر در کاسه قابل مشاهده است یا خیر.

نتیجه مثبتاگر پس از اضافه کردن ادرار به شکر موجود در کاسه، و پس از گذشت زمانی در حدود 5 دقیقه، شکر حل نشده و کلوخه ای باقی ماند، نتیجه تست مثبت است و شما باردار هستید!

نتیجه منفیاگر پس از اضافه کردن ادرار به شکر موجود در کاسه، شکر با گذشت زمان ناپدید شد، نشان می دهد که ادرار شما حاوی هورمون hCG برای جلوگیری از انحلال شکر نیست. از این رو، شما باردار نیستید!

برترین زمان برای انجام تست بارداری با شکرهنگامی که صحبت از تست بارداری (خواه خانگی یا آزمایشگاهی) به میان می آید، همه چیز بستگی به امکان تشخیص حضور هورمون hCG در ادرار دارد. hCG اولین و مهمترین نشانه ای است که بارداری را تأیید می نماید.

در طول روز، ادرار می تواند آلوده یا رقیق شده با دیگر مواد باشد، که منجر به عدم تشخیص دقیق هورمون hCG می گردد. بنابراین، برترین زمان برای انجام آزمایش، صبح زود است. در این زمان بالاترین احتمال حضور هورمون های hCG در ادرار وجود دارد که قابل تشخیص با آزمون شکر است. وجود هورمون در ادرار منجر به ایجاد توده های شکر می گردد و نتیجه آن تایید بارداری است.

مقدار دقت تست بارداری با شکردر هر تست بارداری خانگی، هیچ معیار یا قاعده ای وجود ندارد که سطح دقت عمومی را برای آن تعریف کند. مقدار دقت تست ها کاملا وابسته به عوامل محیطی، اجزای مورد استفاده، تمیزی وسایل، حضور ناخالصی، زمان آزمایش و ... است.

تمیز نبودن کاسه آزمایش یا وجود ناخالصی در آن، که می تواند به شدت بر روی نتیجه آزمون تاثیر بگذارد.

اگر نمونه ادرار از اولین ادرار صبحگاهی نباشد، نتیجه آزمایش متفاوت می گردد و باعث می گردد که شکر به راحتی در ادرار حل گردد و پاسخ منفی کاذب بدهد.

شکر مورد استفاده باید تازه باشد و در یک ظرف درب دار عاری از هوا نگهداری شده باشد.

اگر شکر در شرایط نامناسبی نگه داری شده و یا بسیار قدیمی باشد، نتیجه آزمایش را تحت تاثیر قرار می دهد. بدین صورت که شکر حتی پیش از تماس با ادرار توده ای شکل است و در ادرار حل نمی گردد، در نتیجه نتیجه مثبت کاذب ایجاد می نماید.

بنابراین توصیه می گردد که در صورت استفاده از تست بارداری خانگی، حتما چند روز بعد نتیجه را با بیبی چک یا آزمایش خون تایید کنید تا در تشخیص خود اشتباه نکرده باشید.

جمع بندیتست های بارداری خانگی یک راه سریع و مقرون به صرفه برای پاسخ به این پرسش در فکر شماست که آیا باردار هستید یا خیر. بسیاری از این آزمایش ها مناسب و در دسترس اند و از مواد سمی استفاده نمی نمایند. با این حال، این تست ها تأیید پزشکی ندارند، زیرا درستی و دقت آن ها به چندین عامل وابسته است. بنابراین، تکمیل این تست ها با یک بیبی چک یا آزمایش خون برای اثبات برای بارداری برترین گزینه است.

عامل دیگری که باید در فکر داشته باشید این است که از تغییرات بدن و احتمال بارداری خود مطلع باشید. بیشتر تست های بارداری خانگی بارداری هنگامی انجام می گردد که پریود به تاخیر می افتد. عواملی مانند استرس، تغییر در رژیم غذایی، تغییرات هورمونی و ... هم می تواند عامل به تأخیر افتادن پریود باشد.

منبع: سایت ستاره

منبع: راسخون

به "انجام تست بارداری با استفاده از شکر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام تست بارداری با استفاده از شکر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید