انسانها از 25 هزار سال پیش وارد آمریکای جنوبی شده اند

به گزارش بهترین عینک آفتابی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، انسانها از 25 هزار سال پیش وارد آمریکای جنوبی شده اند.

انسانها از 25 هزار سال پیش وارد آمریکای جنوبی شده اند

آنالیز مهره هایی که با استفاده از استخوان نوعی موجود غول پیکر منقرض شده ساخته شده است، نشان داد که تاریخ ورود انسانها به آمریکای جنوبی به 25 هزار سال قبل باز می شود.

باستان شناسان در مرکز برزیل، سه تکه استخوان پوست (ساختارهایی استخوانی روی پوست حیواناتی همانند آرمادیلو) را در نزدیکی ابزارهای سنگی حفره داری کشف کردند که فقط انسانها قابلیت ساخت آن را دارند.

براساس تحقیقی که اخیرا در ژورنال Proceedings of the Royal Society منتشر شده، این اکتشاف یکی از قدیمی ترین شواهد حضور انسانها در قاره آمریکا است.

این آثار تاریخی در پناهگاه سنگی سانتا الینا واقع در ماتو گروسو کشف شده اند.

باستان شناسان از سال 1985 آنالیز این پناهگاه سنگی را شروع نموده بودند.

تحقیقات قبلی در این مکان به کشف بیش از یک هزار طرح و نشان که روی دیوارها نقاشی نموده بودند، صدها ابزار سنگی و هزاران تکه استخوان پوست که سه مورد از آنها دارای حفره بودند، منجر شد.

براساس نتایج تحقیقات جدیدی که منتشر شده، بعید است سوراخ های روی این استخوانها به طور طبیعی ایجاد شده باشند. با استناد به این نکته میتوان نتیجه گرفت که تاریخ سکونت انسانها در برزیل به بین 25 هزار تا 27 هزار سال قبل باز می شود. این تاریخ ها به علت شواهد رو به رشد سکونت زودهنگام انسانها در آمریکای جنوبی اهمیت زیادی دارند. از جمله این موارد به شواهدی میتوان اشاره نمود که در پناهگاه سنگی توکا داتیرا پیا کشف شده در شرق برزیل سکونت 22 هزار ساله انسان تایید شده است.

گروهی از محققان با استفاده از روشهای تصویرسازی میکروسکوپی دریافتند که این تکه استخوان پوست ها و حتی حفره های آنها صیقل داده شده بودند.

وجود استخوانهایی که به وسیله انسان تغییراتی در آنها اعمال شده است و قدمت آنها به 25 هزار تا 27 هزار سال پیش می رسد، شواهد محکمی است که نشان می دهد انسان بسیار زودتر از آنچه پیش تر تصور میشد، وارد آمریکای جنوبی شده است.

منبع: همگردی

به "انسانها از 25 هزار سال پیش وارد آمریکای جنوبی شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسانها از 25 هزار سال پیش وارد آمریکای جنوبی شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید