انواع گل کاغذی رونده

به گزارش بهترین عینک آفتابی، گل کاغذی گیاه بومی آمریکای جنوبی و یک گیاه گرمسیری است. این گیاهان معمولاً خاردار هستند (اگرچه انواع بدون خار آن نیز وجود دارد) و ارتفاع آن ها بین 6 تا 9 متر است. آنچه در انواع گل کاغذی رونده به نظر می رسد، گلبرگ های گل و براکت های رنگی هستند که سه گل ریز را در مرکز احاطه کرده اند. رنگ براکت از سایه های صورتی و بنفش تا زرد، نارنجی و سفید متغیر است. گل های کاغذی رونده نسبتاً گیاهان مقاومی هستند و در گرما به خوبی رشد می کنند. این گیاهان در منطقه ها سردسیر باید در گلخانه نگهداری شوند.گل کاغذی را می توان براساس اندازه طبقه بندی کرد و در این صورت انتخاب نوعی که برای شما مناسب تر باشد، آسان تر خواهد شد.

انواع گل کاغذی رونده

به طور کلی انواع گل کاغذی رونده را به مدل های کوتوله، نیمه کوتوله و غول پیکر دسته بندی می کنند. در این مقاله از مجله بهترین عینک آفتابی با ما همراه باشید تا با نکات مهم نگهداری گل کاغذی رونده و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

1. گل کاغذی رونده کوتوله

گل کاغذی کوتوله برای فضاهای کوچک ایده آل بوده و معمولاً ارتفاع و توسعه آن بین 1 تا 3 متر متغیر است. همچنین نگهداری گل کاغذی رونده کوتوله آسان بوده و برخی از آن ها را می توان به شکل درختچه ای هرس کرد. اگر در پی انواع گل کاغذی رونده کوچک هستید، می توانید از این گونه های گل کاغذی استفاده کنید:

 • گونه هلن جانسون

گل کاغذی گونه هلن جانسون به ارتفاع 1 متر می رسد و انبوهی از براکت های مسی رنگ را تولید می کند که به شکل شکوفه های صورتی روشن با ته رنگ بنفش بالغ می شود. این گونه از گل کاغذی رونده، آفتاب کامل یا سایه روشن را ترجیح می دهد و در خاک اسیدی و با زهکشی خوب رشد می کند. برای حفظ شکل هلن جانسون، بهتر است تا پس از گلدهی، کمی آن را هرس کنید .

 • گونه Sunvillea Rose یکی از انواع گل کاغذی رونده

این گونه از گل کاغذی رونده کوتوله، براکت های صورتی درخشان یا سرخابی دارد و در طول تابستان به گل دادن خود ادامه می دهد. ارتفاع آن به 0.5 تا 1 متر با عرض 40 تا 45 سانتی متر می رسد. این گونه شاخ و برگ سبز دارد و در مناطقی که فصول سرد نداشته باشد، همیشه سبز است. این گونه از انواع گل کاغذی رونده، آفتاب کامل را ترجیح می دهد و فقط به آبیاری گاه به گاه نیاز دارد .

 • گل کاغذی رونده Sunvillea کرم رنگ

اگر قصد روشن کردن فضایی را دارید که سایه آفتاب دارد، این گونه از گل کاغذی رونده، بهترین انتخاب برای شما است. این گونه براکت های سفید خامه ای تولید می کند و از اوایل بهار تا تابستان شکوفا می شود و با توسعه 60 سانتی متر و ارتفاع 30 سانتی متر تا 1 متر، رشد می کند. این گونه در بین انواع گل کاغذی رونده، به خوبی با گل های آبی و صورتی روشن ترکیب می شود و می تواند به عنوان یک نمونه مستقل هم در گلدان استفاده شود.

مطلب پیشنهادی:همه چیز گیاه کروتون

 • گل کاغذی پیکسی صورتی

Pink Pixie شکوفه های صورتی و برگ های زرد مایل به سبز دارد. ارتفاع این گونه به 0.5 تا 1.5 متر با توسعه 60 تا 90 سانتی متر می رسد. این گل کاغذی آفتاب کامل و خاک نسبتاً خشک و با زهکشی خوب را ترجیح می دهد و پرندگان و پروانه ها را به خود جذب می کند.

2. انواع گل کاغذی رونده نیمه کوتوله یا بدون خار

گل کاغذی نیمه کوتوله یکی از انواع گل کاغذی رونده هست که برای مکان هایی با فضای میانه ایده آل است. این گل ها معمولاً برای رشد در خاک مناسب هستند، چون ممکن است برای رشد در گلدان بیش از حد بزرگ باشند. اگر در پی خرید گل کاغذی با اندازه میانه هستید، یکی از این گونه های نیمه کوتوله بهترین انتخاب برای شماست!

 • گونه Imperial Delight

این نوع از گل کاغذی، براکت های سفیدی تولید می کند که با بلوغ، به رنگ صورتی ملایم تبدیل می شوند و توهم گل های 2 رنگ را ایجاد می کنند. آن ها در بهار و اوایل تابستان پر زرق و برق ترین رنگ را تولید می کنند، ولی در طول سال دوباره شکوفا می شوند. ارتفاع این گل کاغذی رونده می تواند به 3 تا 6 متر برسد، اما با یک هرس سبک می توان به راحتی آن را در اندازه 1.5 تا 2 متر نگهداری کرد. آفتاب کامل و خاک اسیدی و با زهکشی خوب را ترجیح می دهد.

 • گونه خانم آلیس

یکی دیگر از انواع گل کاغذی رونده، خانم آلیس است که براکت های گل دار بزرگی را روی یک درختچه نیمه کوتوله و فشرده ایجاد می کند. شاخ و برگ آن به رنگ سبز میانه است و تضاد خوبی با شکوفه های سفید ایجاد خواهد کرد. این گونه از کاغذی رونده، بدون خار در نظر گرفته می شود؛ اگرچه ممکن است چند خار هم تولید کند. تمام تابستان گل می دهد و باران و رطوبت زیاد را به خوبی تحمل می کند. ارتفاع آن با توسعه مساوی به 1 تا 2 متر می رسد و آفتاب کامل را به مدت 5 ساعت در روز ترجیح می دهد.

مطالعه بیشتر: درمان شوکه شدن گیاهان

3. انواع گل کاغذی رونده غول پیکر

گل کاغذی غول پیکر به فضا رنگ و جذابیت می بخشد، اما این تاک های بزرگ برای رشد به فضای زیادی نیاز دارند. اگر برای حیاط خود در پی خرید گل کاغذی رونده غول پیکر هستید، این گونه ها برای شما انتخاب مناسبی هستند:

 • گونه Barbara Karst

این گونه از انواع گل کاغذی رونده، انبوهی از شکوفه های سرخابی را در تاک های 20 تا 30 متری تولید می کند. در مناطقی که فصول سرد ندارند، در تمام طول سال شکوفا می شود و آفتاب کامل را ترجیح می دهد. همچنین این گل کاغذی در خاک کمی اسیدی و زهکشی شده بهتر رشد خواهد کرد.

 • پادشاه نارنجی

برای نمایش رنگ های آتشین، پادشاه نارنجی را امتحان کنید. این درخت 6 تا 9 متری، خوشه هایی از شکوفه های نارنجی آتشین را در تمام تابستان ایجاد می کند که فضا را با این رنگ زنده می کند. این گونه از انواع گل کاغذی رونده آفتاب کامل را ترجیح می دهد و بهترین رشد را در خاک نسبتاً خشک و با زهکشی خوب دارد.

 • جیمز واکر

جیمز واکر شکوفه های بنفش مایل به قرمز با مرکزی سفید تولید می کند و تقریباً در تمام سال گل می دهد. ارتفاع آن به 6 تا 9 متر می رسد و آفتاب کامل را ترجیح می دهد. این گل کاغذی در خاک هایی با زهکشی مناسب و نسبتاً مرطوب، بهتر رشد خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی: آموزش تکثیر گل کاغذی

نکات مهم در خرید گل کاغذی رونده

 • هنگام انتخاب گل کاغذی برای فضایی که در نظر دارید، ابتدا اندازه فضایی را که برای رشد دارید، معین کنید. سپس یکی از انواع گل کاغذی رونده را انتخاب کنید که در محدوده باغ یا حیاط شما قرار گیرد.
 • اگر مطمئن نیستید گونه ای که به آن علاقه دارید، برای فضای شما خوب است یا خیر، با یک فرد باتجربه و متخصص مشورت کنید.

جمع بندی

اگر شما هم قصد خرید گل کاغذی رونده را برای باغچه یا گلدانتان دارید، در قدم اول باید انواع گل کاغذی رونده را بیشتر بشناسید. در این مقاله تلاش کردیم تا با مرور گونه های مهم گل کاغذی، اطلاعات لازم برای خرید گل کاغذی رونده را در اختیار شما قرار دهیم. اگر شما هم در این زمینه از نکته ای مطلع هستید، حتما آن را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا دیگر کاربران نیز با توجه به این نکات، دست به خرید گل کاغذی موردنظرشان بزنند.

منبع: آچاره

به "انواع گل کاغذی رونده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع گل کاغذی رونده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید