ایجاد ناحیه اینترنت اشیاء برای توسعه صنعت دیجتیال

به گزارش بهترین عینک آفتابی، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: با موضوع پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ناحیه اینترنت اشیاء با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای صنعت دیجتیال راه اندازی می شود.

ایجاد ناحیه اینترنت اشیاء برای توسعه صنعت دیجتیال

به گزارش خبرگزاری بهترین عینک آفتابی، عباس زارعی دو روز پیش در حاشیه نشست مجازی تحول دیجیتال در صنعت فولاد مبارکه گفت: در حلقه های توسعه دولت، دانشگاه و صنعت تا زمانی که در کنار هم قرار نگیرند اتصالی ایجاد نمی شود و هم اکنون با اتصال این سه حلقه مهم در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران شاهد تاسیس مرکز تحول فولاد به عنوان مرکزی برای تحول دیجیتال در صنایع بزرگ هستیم.

وی با اشاره به اینکه در این نشست مجازی چالش های صنعت فولاد مطرح می شود گفت: پایه گذاری بخش های فعالیت های نوآورانه و در نهایت حل مسائل فولاد با مطرح کردن چالش ها از سوی این صنعت مطرح می شود و سپس شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اقدام به ارائه راهکار های موجود برای حل چالش های صنعت فولاد می کند تا هم کسب و کار های جدید شکل بگیرد و هم مسائل این صنعت برطرف شود.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اضافه کرد: هفت چالش مهم صنعت فولاد امروز مطرح می شود و امیدواریم به همین دلیل صنایع دیگر نیز فعالیت خود را با مراکز دانش بنیان کشور آغاز کنند.

آقای زارعی با بیان اینکه هم اکنون انقلاب الکترونیک و صنایع دیجیتال در سطح جهان مطرح است گفت: بحث دولت الکترونیک و در کنار آن صنایع الکترونیک از مباحث مهم نسل چهارم انقلاب صنعتی است و زنجیره ارزشی فولاد مبارکه از معدن تا رنگ (از جایی که فولاد تولید می شود و در نهایت فولاد به بدنه خودرو یا صنایع دیگر متصل می شود) در پارک علم و فناروی دانشگاه تهران و در مرکز تحول دیجیتال فولاد این زنجیره به تکامل می رسد.

وی با اشاره به سایر بخش های این مرکز اضافه کرد: اینترنت اشیا و اینترنت اشیا صنعتی از جمله مباحث مطرح شده در این مرکز است که می تواند در عرصه تحول دیجیتال فولاد تأثیر گذار باشد.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به همکاری سایر صنایع با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: ما با صنایع دیگری مانند نفت، گاز و پتروشیمی مراکز نوآوری را نیز تأسیس کرده ایم و قرار است با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ناحیه اینترنت اشیاء در امیر آباد شمالی تهران شکل بگیرد تا بتوانیم برای صنایع دیجیتال برنامه ریزی های مختلف را انجام دهیم و مرکز دیجیتال فولاد به عنوان یک مرکز برای تحول در عرصه صنایع دیگر نیز تأثیر گذار باشد.

به گزارش خبرگزاری بهترین عینک آفتابی به نقل از صدا و سیما، آقای زارعی ادامه داد: دانشگاه تهران به عنوان یک دانشگاه جامع اقدام به راه اندازی مباحث دیجیتال در عرصه های مختلف و با صنایع مختلف کرده است تا یک مرکز زیست بوم در کنار دانشگاه تهران در زمینه تحول دیجیتال شکل بگیرد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "ایجاد ناحیه اینترنت اشیاء برای توسعه صنعت دیجتیال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد ناحیه اینترنت اشیاء برای توسعه صنعت دیجتیال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید