ایده های فنگ شویی برای طراحی دکوراسیون داخلی تابستانی

به گزارش بهترین عینک آفتابی، چیزی به شروع فصل تابستان باقی نمانده و تبدیل دکوراسیون کنونی منزل تان به یک دکوراسیون شاد و سرزنده تابستانی ایده خوبی برای تغییر حال و هوای این روزهاست. اگر قصد دارید برای خانه یک دکوراسیون تابستانی انتخاب کنید بد نیست با یک تیر دو نشان بزنید و با توجه به اصول فنگ شویی هم انرژی پاک و مثبت را در محل زندگی تان جاری کنید و هم براساس رنگ های پرانرژی تابستان یک خانه شاد و رنگی بچینید. در این نوشتار از مجله خبرنگاران، در خصوص آیین فنگ شویی و پیاده کردن اصول فنگ شویی در یک دکوراسیون تابستانی داخلی شاد برای منزل تان بیشتر برای شما بگوییم. در سرویس سبک زندگی همراه ما باشید.

ایده های فنگ شویی برای طراحی دکوراسیون داخلی تابستانی

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی در حقیقت از جمله آیین های سنتی اهالی شرق آسیا و به خصوص کشور چین برای جریان یافتن انرژی پاک یا چی (انرژی حیاتی بی مرز برای سلامتی، زیبایی و موفقیت) به وسیله پاکیزگی، نظم و هماهنگی و تناسب میان اشیا و رنگ ها در منزل و محل کار است که در نتیجه آن شادی، حال خوب، موفقیت و روشنایی در زندگی شما جریان پیدا می نماید.

چگونه اصول فنگ شویی را در منزل پیاده کنیم؟

اجرای اصول فنگ شویی برای جریان انرژی مثبت در منزل و محل کار برای افرادی که تازه با این آیین آشنا شده اند معمولا کمی گیج نماینده و پیچیده به نظر می رسد اما نکته اینجاست که برای شروع لازم نیست تمام ریزه کاری های فنگ شویی را در منزل یا محل کار پیاده کنید.

در ابتدا بد نیست بدانید که فنگ شویی در لغت به معنای باد و آب است و بر اساس این باور، حرکت باد و آب و به کاربردن درست عناصر، انرژی خوبی در محیط زندگی ما ایجاد می نماید. برای شروع اجرای اصول فنگ شویی در منزل یادتان باشد که منطقه های مثل کمدها، زیر پله، انباری، پارکینگ و خلاصه گوشه کنارهای منزل را از قلم نیاندازید چرا که در صورت نامرتب بودن این منطقه ها انرژی به درستی نمی تواند در نقاط حیاتی منزل مثل نشیمن و آشپزخانه و اتاق خواب جریان پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

فنگ شویی برای طراحی دکوراسیون داخلی شاد تابستانی

با فنگ شویی طراحی دکوراسیون داخلی شاد تابستانی را در خانه اجرا کنید.

فنگ شویی را از درب ورودی منزل شروع کنید

از درب ورودی منزل تان شروع کنید. در حقیقت درب ورودی درگاه یا دروازه ورود انرژی به منزل است و در صورتی که به تمیزی و پاکیزگی و مرتب نبودن آن اهمیت ندهید جریان ورود انرژی به منزل را منحرف می کنید. نکته مهم در این زمینه این است که تمیزی و پاکیزگی در هر سنت و آیینی یک عمل پسندیده است و احتیاج به اصول خاصی ندارد.

*طبق آیین فنگ شویی اگر درست روبروی درب ورودی منزل تان راه پله دارید یک نکته منفی برای محسوب می گردد اما نگران نباشید، با آویزان کردن یک تابلوی نقاشی یا یک اثر هنری شاد که حس خوبی را منتقل می نماید می توانید این نکته منفی را نادیده بگیرید.

*اگر بلافاصله بعد از درب ورودی راهرو منزل قرار گرفته است با نورپردازی مناسب و روشنایی کافی جریان انرژی مثبت را در آن جاری و ساری کنید. یادتان باشد که اگر به محض ورود از درب منزل یک دیوار روبروی شما قرار گرفته حتما با نصب کردن یک آینه از انحراف جریان انرژی مثبت و هدر رفتن آن جلوگیری کنید.

*از وسایل و دکورهای چوبی در راهرو بهره ببرید چرا که چوب انرژی را جذب می نماید.

*اگر منزل تان حیاط دار است در باغچه گل و درخت بکارید یا در حیاط گلدان بچینید.

*اگر حیاط ندارید یک گلدان گل تابستانی در راهرو بگذارید و در صورتی که برای تان مقدور است از یک لوستر کریستال در راهرو بهره ببرید، کریستال انرژی مثبت را جذب و منعکس می نماید.

بیشتر بخوانید:

فنگ شویی و طراحی یک دکوراسیون داخلی شاد تابستانی برای سالن نشیمن

در همین ابتدای امر ذکر این نکته مهم ضروری است که در آیین فنگ شویی فصل تابستان با جنبه اعتبار و معروفیت در زندگی ما مرتبط است. از سوی دیگر طبق اصول باگوا یا نقشه فنگ شویی منزل انرژی معروفیت و اعتبار از قسمت میانی خانه به سایر نقاط منزل جریان پیدا می نماید این در حالی است که در بیشتر منازل سالن نشیمن نقطه مرکزی و حیاتی ترین نقطه منزل است چرا که معمولا تمام افراد خانواده آن جا دور هم جمع می شوند و با هم معاشرت می نمایند به همین علت رعایت اصول فنگ شویی در چیدمان،رنگ و دکوراسیون نشیمن برای جریان انرژی مثبت اهمیت فراوانی دارد. برای اجرای فنگ شویی در طراحی یک دکوراسیون داخلی شاد تابستانی به موارد زیر توجه کنید:

*از رنگ های سبز،زرد، نارنجی و قرمز برای دکوراسیون نشیمن بهره ببرید. می توانید برای رنگ پرده، قالیچه، مبلمان، کوسن مبل ها یا لوازم دکوری سالن نشیمن از این رنگ های شاد و گرم تابستانی بهره ببرید. استفاده از اکسسوری هایی مثل شمع برای جریان انرژی مثبت در سالن نشیمن یاری فراوانی می نماید.

*از لوازم دکوری چوبی برای سالن نشیمن بهره ببرید. چوب آتش را تغذیه می نماید و آتش یکی از عناصر اصلی فنگ شویی است.

*پرده ها را کنار بزنید و در فصل تابستان تا حد امکان از نور طبیعی بهره ببرید و انرژی بگیرید چرا که در فنگ شویی نور طبیعی نماینده نیروی خیر است که انسان را سالم تر و شادتر می نماید.

*در اتاق هایی که به واسطه نبودن پنجره نور طبیعی اندک است، سعی کنید از لامپ هایی با نور گرم و آفتابی بهره ببرید تا نور بیرون را شبیه سازی کند. برترین کار این است که آینه اضافه کنید. آینه را جایی قرار دهید تا یک پنجره را منعکس کند، دراین صورت هم نور بیشتری به درون خانه خواهد آمد و هم می توانید از منظره زیبای بیرون لذت ببرید.

*از گیاهانی مثل بامبو، کاکتوس و سانسوریا که انرژی و امواج منفی را جذب می نمایند برای سالن نشیمن بهره ببرید. حتی می توانید یک ظرف میوه تازه روی میز بگذارید. یادتان باشد که در اصول فنگ شویی گیاهان نماد موفقیت و خوش شانسی هستند.

*از لوسترهای کریستال از جنس سنگ گارنت قرمز برای فعال و جاری کردن انرژی مثبت در سالن نشیمن بهره ببرید.

*ذکر این نکته ضروری است که اصول رنگ در آیین فنگ شویی با پنج عنصر زمین، آتش، آب و فلز مرتبط است. به عقیده اساتید فنگ شویی شما براساس تاریخ تولد خود می توانید، متوجه شوید که انرژی شما جزو کدام دسته از این عناصر است. برای مثال اگر شما فردی شلوغ و پر سر و صدا یا عصبی هستید و رفتارهای پرخاشگرانه دارید، از تن رنگی قرمز در فضای خود استفاده نکنید. در این صورت برترین انتخاب برای شما تن های رنگی سردتر مثل سبز و آبی است که تعادل و توازن و آرامش را در فضا ایجاد می نمایند. زرد و نارنجی هردو رنگ های زنده ای هستند که سرزندگی و روحیه شاد را تداعی می نمایند، درحالی که طیف رنگ های بنفش و آبی، آرامش بخش و برطرف نماینده تنش هستند. علاوه بر این استفاده از یک ترکیب حساب شده از تن های سرد و گرم (مخصوصا انواع رنگ های زمینی و خاکی) می تواند موجب برقراری ثبات و آرامش و انرژی در فضای خانه گردد.

بیشتر بخوانید:

فنگ شویی و یک دکوراسیون داخلی شاد تابستانی برای اتاق خواب

اتاق خواب دنج ترین نقطه منزل برای استراحت و تمرکز است که یک سوم عمر ما در آن می گذرد به همین علت لزوم فراهم آوردن مکانی آرام، پاکیزه، خوش رنگ و سرشار از انرژی های خوب و مثبت امری ضروری است. جهت اجرای اصول فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی شاد تابستانی برای اتاق خواب ها ضروری است که نکات زیر را رعایت کنید:

*ملحفه ها، روتختی و روبالشی ها را عوض کنید. اگر در منطقه ها سردسیر زندگی می کنید و در فصل بهار هنوز مجبور به استفاده از رو انداز و روتختی های نسبتا ضخیم بودید حالا وقت آن است که جای رومیزانای و روتختی های نسبتا ضخیم را با ملحفه های و روبالشی های روشن و شاد تابستانی عوض کنید. اگر فکر می کنید که رنگ های خیلی روشن مثل سفید زود چرک و باعث زحمت تان می گردد از ترکیب سفید با رنگ های شادی مثل آبی آسمانی، نارنجی، انواع طیف سبز یا بنفش و یاسی بهره ببرید.

*در اتاق خواب گلدان بگذارید.

*از پرده های رنگ روشن برای اتاق خواب بهره ببرید.

*مثل همیشه تا جایی که می توانید زیر تختخواب را تمیز و خلوت نگه دارید و از آن به اسم مکانی برای انبار کردن لوازم اضافی استفاده نکنید.

*در طول روز پنجره های اتاق خواب را برای عوض شدن هوای اتاق و جریان هوا چند ساعتی باز بگذارید.

*اگر در اتاق خواب تان کمد دارید آن را تمیز و مرتب نگه دارید.

*این یک اصل کلی در فنگ شویی است که آینه یا میز توالت آینه دار را روبروی تخت قرار ندهید. نباید موقع خواب تصویر خودتان را در آینه ببینید. اگر میز توالت آینه دار روبروی تخت خواب تان است شب ها موقع خواب روی آینه را با پارچه بپوشانید.

*قسمت پایین تخت (قسمتی که پای مان را قرار م یدهیم) نباید به سمت در اتاق خواب باشد چرا که انرژی سایر قسمت های خانه آرامش شما را هنگام خواب کم می نماید. اگر اتاق خواب تان به گونه ای است که چاره ای جز قرار دادن تخت مقابل در ندارید حتما هنگام خواب در اتاق را ببندید.

*اگر در فصل تابستان از پنکه سقفی که درست بالای تختخوابتان است استفاده می کنید برای رهایی از بیماری یک رشته کریستال به آن آویزان کنید یا حتی الامقدور زیر پنکه نخوابید.

*قسمت بالای تخت خواب (قسمتی که بالای سرمان قرار میگیرد) باید 3 تا 5 سانتیمتر از دیوار فاصله داشته باشد تا هوا و انرژی جریان پیدا کند.اگر کناره تخت خواب تان هم در کنار دیوار است، باید فاصله مشابه 3 تا 5 سانتیمتر را بین تخت و دیوار قرار دهید (این میزان از مقیاس چینی که به قسمت های یین و یانگ (نیروی خیر و شر) تقسیم شده بدست آمده است).

*برای روشنایی اتاق خواب از شمع یا نورهای کم و ملایم بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: روش های طراحی دکوراسیون داخلی زمستانی

فنگ شویی و یک دکوراسیون داخلی شاد و پر انرژی برای آشپزخانه

رنگ های شاداب، دلپذیر و گرم تابستانی برترین رنگ ها برای آشپزخانه نه فقط در فصل تابستان بلکه در تمام طول سال هستند. در آیین فنگ شویی ترکیبی از رنگ های شاد تابستان برترین انتخاب برای آشپزخانه هستند. برای اجرای فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی شاد و پرانرژی برای آشپزخانه موارد زیر را رعایت کنید:

*اگر رنگ در و دیوار آشپزخانه تان سبز (از سبز چمنی گرفته تا سبز نعنایی و سبز کله اردکی) است که نیمی از راه را رفته اید در غیر این صورت از گلدان های سبز و شاداب برای ایجاد جریان انرژی مثبت در آشپزخانه بهره ببرید. برای تکمیل رنگ سبز از رنگ های مکمل آن مثل رنگ زرد، خاکستری یا رنگ چوب برای اجزای مختلف آشپزخانه بهره ببرید.

*از رنگ های طبیعی در آشپزخانه بهره ببرید. استفاده از کابینت های رنگ چوب یا خاکی، کابینت سفید در کنار رنگ های خاکی و قهوه ای برای کف آشپزخانه، کابینت های آبی آسمانی در کنار یک رنگ مکمل گرم مثل قهوه ای، خاکستری یا قرمز، رنگ شکلاتی به همراه مکلمل هایش مثل رنگ کرم برای کف و کابینت و رنگ دیوارها، از جمله ترکیب رنگ های ایده آل و مجذوب کننده برای یک آشپزخانه شاداب و پر انرژی در تمام فصول سال محسوب می شوند. از قلم نیاندازید که در فنگ شویی تعادل میان رنگ ها یک اصل اساسی است.

اگر می خواهید اصول فنگ شویی را به طور تمام و کمال در آشپزخانه پیاده کنید به نکات زیر توجه کنید:

*اجاق گاز را روبروی درب آشپزخانه،کنار یا جلو پنجره قرار ندهید تا انرژی را هدر نداده باشید.

*آشپزخانه باید روشن و نورگیر باشد.

*اجاق گاز به اسم عنصر آتش را در یک سمت و عناصر آبی مثل سینک ظرفشویی را در سمت دیگری قرار دهید؛ سعی کنید این دو در یک راستا نباشند.

*در کاشی کاری آشپزخانه آینه به کار نبرید. تصویر آتش اجاق گاز نباید داخل آینه بیفتد.

*آشپزخانه باید از حمام و توالت دور باشد.

*لوازم تیز مثل چاقو و ساطور را داخل کابینت بگذارید.

*آب راکد انرژی منفی را در فضای آشپزخانه جاری می نماید، آب داخل سماور و کتری را هر شب پای گلدان ها خالی کنید یا با آن ظرف بشورید.

*تا آن جایی که امکان دارد از مایکروفر در آشپزخانه استفاده نکنید.

*آشپزخانه را مثل سایر نقاط منزل همیشه پاکیزه و خوشبو نگه دارید.

بیشتر بخوانید:

فنگ شویی و طراحی دکوراسیون داخلی شاد و تمیز حمام

طبق آیین فنگ شویی حمام مکان شفابخش منزل شماست. پس سعی کنید که همیشه در کنار تمیز کردن سرویس های بهداشتی حمام را هم مرتب با وسایل و شوینده های مخصوص پاکیزه نگه دارید. برای اجرای فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی شاد و تمیز برای حمام به موارد زیر توجه کنید:

*اگر فضای کافی دارید از گل و گلدان طبیعی در حمام بهره ببرید.

*برای حمام پنجره یا تهویه تعبیه کنید تا هوای تمیز جریان پیدا کند و بوی نا و رطوبت آزارتان ندهد. حمام همیشه باید خوشبو باشد.

*از عود و شمع برای جریان انرژی مثبت در فضای حمام بهره ببرید.

*در حمام آینه نصب کنید.

*از رنگ های گرم و رنگ های نزدیک به طبیعت برای رنگ در و دیوار حمام بهره ببرید.

بیشتر بخوانید:

نوشته های مرتبط

6 راز انتخاب و ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی منزل از زبان یک کارشناس رنگ

7 روش آسان تغییر و طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب برای فصل پاییز

15 ایده جالب برای طراحی دکوراسیون ساده اتاق خواب جوان و نوجوان

14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک که عظیم تر به نظر برسد

منبع: افق کوروش

به "ایده های فنگ شویی برای طراحی دکوراسیون داخلی تابستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده های فنگ شویی برای طراحی دکوراسیون داخلی تابستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید