برس را اگر اینگونه تمیز نکنید، موهایتان می ریزد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، مو یکی از مهم ترین قسمت های بدن است که افراد برای تقویت کرد آن بسیار هزینه می نمایند اما هرگز از قلم نیاندازید شما اگر بعضی کارها را انجام ندهید، تمام هزینه های سنگینی که می کنید هدر رفته و دوباره شاهد ریزش موهای خود هستید.

برس را اگر اینگونه تمیز نکنید، موهایتان می ریزد

تمیز کردن اصولی برس یکی از مهم ترین کارهایی است که همه افراد باید انجام دهند؛ بنابراین برای جلوگیری از ریزش مو و حفظ سلامت آن باید برس خود را کاملاً اصولی تمیز نموده و از مواد طبیعی برای ضدعفونی کردن آن بهره ببرید. همراه مجله اینترنتی بهترین عینک آفتابی باشید.

به چه دلیل تمیزکردن مو مهم است؟

طبق تحقیقات صورت گرفته، موهای سر، ابرو و حتی مژه های ما می توانند محل زندگی میکروارگانیسم های مختلف باشند، بنابراین برس ها یک منبع آلوده و سرشار از باکتری ها و قارچ ها هستند.

حالا افراد با شست وشوی منظم و اصولی برس می توانند جلوی تکثیر آن ها را بگیرند؛ بنابراین افراد باید همان طور که به موهای خود اهمیت می دهند، به شانه و برس خود نیز رسیدگی نمایند؛ زیرا شانه زدن موهای تمیز با برس کثیف، موها را دوباره آلوده می سازد.

تمیز کردن اصولی برس

در این مطلب به شما چند مورد از تمیز کردن اصولی برس را آموزش می دهیم.

موها را خارج کنید

یکی از کارهای مهمی که باید برای تمیز کردن اصولی برس انجام دهیم، خارج کردن موها از آن است. اگر تابه حال موهای برس خود را جدا نکردید ممکن است با مشکل موجه شوید بنابراین می توانید از یک شانه دم باریک یا هر وسیله نازک دیگری استفاده نموده و موها را به صورت کامل از داخل آن خارج کنید.

برای ازبین بردن آلودگی ها، برس را خیس کنید

مرحله بعد از خارج کردن موها از داخل برس، خیس کردن آن با آب گرم و شامپو یا جوش شیرین است تا میکروارگانیسم ها و آلودگی های موجود در فضاهای پنهان برس را از بین ببرید. حتی اگر مویی روی برس نباشد باید این مرحله را انجام دهید تا برستان تمیز گردد.

  • مقداری آب گرم را در یک ظرف پلاستیکی بریزید.
  • شامپو یا جوش شیرین را درون ظرف ریخته و با آب گرم مخلوط کنید تا خوب حل گردد.
  • برای عملکرد بهتر از شامپو و جوش شیرین به طور هم زمان بهره ببرید.
  • اگر برس شما از جنس پلاستیک است باید به مدت 5 دقیقه در آب بماند.

برس هایی که دسته آن چوبی هستند نباید با محلول آماده شده تماس پیدا نمایند. در این حالت برس را طوری در آب قرار دهید که دندانه های آن در آب باشد.

ذرات گردوخاک را با مسواک پاک کنید

اگر بعدازاین مرحله مشاهده کردید هنوز مقداری گردوخاک به برس چسبیده است، شما می توانید با مسواک اقدام به تمیزکردن آن بکنید. برای انجام این کار در ابتدا مسواک را در محلول ذکر شده قرار دهید و سپس خوب تکان دهید تا آب های اضافی خارج گردد. اگر آلودگی زیادی خارج شد، می توانید دوباره برس را در آب گرم فروبرید تا کاملاً تمیز گردد.

برس را با سرکه ضدعفونی کنید

این مرحله اختیاری اما بسیار مهم است. برای انجام آن یک کاسه آب گرم و مقداری سرکه را آماده کنید. نصف فنجان سرکه سفید را با نصف فنجان آب گرم ترکیب نموده و برس را به مدت 15 تا 20 دقیقه در آن خیس کنید.

برس را خشک کنید

پس از اتمام مراحل پاک سازی، برس را با کمی آب سرد یا گرم بشویید. سپس برس را تکان داده و به صورت وارونه روی پارچه ای خشک قرار دهید تا کاملاً خشک گردد.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی بهترین عینک آفتابی مطلب با این ورزش ها موهایتان تقویت می گردد را بخوانید.منبع: پیام دلتا

به "برس را اگر اینگونه تمیز نکنید، موهایتان می ریزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برس را اگر اینگونه تمیز نکنید، موهایتان می ریزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید