تظاهرات سودانی ها برای لغو مصونیت عاملان کشتار مردم

به گزارش بهترین عینک آفتابی، هزاران سودانی با برپایی تظاهرات در خارطوم خواهان لغو مصونیت عاملان کشتار تحصن کنندگان در برابر مقر فرماندهی نیروهای مسلح سودان شدند.

تظاهرات سودانی ها برای لغو مصونیت عاملان کشتار مردم

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی، نظامیان سودانی در مرداد ماه گذشته با حمله به تحصن کنندگان در برابر ساختمان فرماندهی نیروهای مسلح این کشور در خارطوم، ده ها نفر را کشتند و صدها نفر دیگر را زخمی کردند. مردم سودان نیروهای واکنش سریع را عاملان این حمله می دانند. نیروهای واکنش سریع تحت فرماندهی سرلشکر محمد حمدان معروف به حمیدتی معاون شورای حاکمیتی سودان قرار دارند.

هزاران سودانی با برپایی تظاهرات در خیابان های مختلف خارطوم خواهان تشکیل دادگاه های ویژه برای قصاص عاملان کشتار مردم در تظاهرات علیه نظام عمر البشیر و لغو مصونیت کسانی شدند که در حمله به اعتصاب کنندگان در برابر ساختمان مرکز فرماندهی نیروهای مسلح در مرداد ماه گذشته نقش داشتند.

روزنامه سودان تریبون به نقل از شاهدان عینی نوشت: پلیس و نیروهای نظامی موانعی را در جهت تظاهرات کنندگان ایجاد نموده بودند تا آنان در برابر کاخ ریاست جمهوری و ساختمان نخست وزیر تجمع نکنند، اما بعداً این موانع را برداشتند.

در این تظاهرات که خانواده های کشته شدگان انقلاب سودان حضور داشتند، تظاهرکنندگان با سردادن شعارهایی خواهان اجرای عدالت و تشکیل کمیته ای جدید برای رسیدگی به پرونده عاملان کشتار مردم در تظاهرات علیه نظام عمر البشیر شدند.

تظاهرات کنندگان خواسته های خود را طی یادداشتی به نمایندگان شورای حاکمیتی، قوه قضائیه و نخست وزیری سودان تسلیم کردند.

در این یادداشت بر قصاص فوری عاملان کشتار مردم در تظاهرات و اعتصاب علیه نظام عمر البشیر تأکید شده است.

+

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تظاهرات سودانی ها برای لغو مصونیت عاملان کشتار مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات سودانی ها برای لغو مصونیت عاملان کشتار مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید