مجسمه کریستف کلمب علیرغم تهدید ترامپ به زیر کشیده شد، عکس

به گزارش بهترین عینک آفتابی، ایسنا نوشت: بر اساس گزارش بالتیمور سان، گروهی از معترضان در شهر بالتیمور، ایالت مریلند آمریکا، یک مجسمه کریستوف کلمب را خراب کرده و بعد به بندر داخل شهر انداختند.

مجسمه کریستف کلمب علیرغم تهدید ترامپ به زیر کشیده شد، عکس

به گزارشهیل، ویدئوهای منتشر شده نشان می دهد معترضان در حال خراب کردن و درهم شکستن مجسمه کلمب در نزدیکی محله ایتالیایی نشین بالتیمور هستند، در حالی که آتش بازی مربوط به چهارم ژوئیه، روز استقلال آمریکا، هم در دوردست دیده می شود. بنای یادبود کریستف کلمب به وسیله طناب، پایین کشیده شد و سپس معترضان آن را به داخل آب غلتاندند.

بنا بر گزارش بالتیمور سان، این مجسمه به شهر بالتیمور تعلق داشت و از سال 1984 به این شهر اهدا شده بود.

این تازه ترین مورد از خراب کردن مجسمه هاست که طی تظاهرات هفته های اخیر، همزمان با افزایش یافتن این خصیصه اعتراضات علیه نژادپرستی و خشونت پلیس که خواستار حذف بناهای یادبود کنفدراسیون و مجسمه چهره های تاریخی - حامی برده داری یا سیاست های نژادپرستانه- هستند، اتفاق می افتد.

محل غرق کردن مجسمه کلمب

کلمب نیز بابت رفتارش با بومیان، به یک هدف حمله محبوب بدل شده است.

دونالد ترامپ مکرراً نسبت به حذف مجسمه ها انتقاداتی وارد کرده و تازه ترین مورد خرابکاری مجسمه ها نیز بعد از آن اتفاق می افتد که او یک دستور اجرایی را به منظور ایجاد کارگروهی برای ساختن یک پارک پر از بناهای یادبود مربوط به چهره های تاریخی، امضا کرد. رئیس جمهور آمریکا همچنین پیشنهاد کرده برای کسانی که مجسمه ها را خراب می کنند، مجازات زندان در نظر گرفته شود و دستور اجرایی جمعه شب او به شدت چنین اقداماتی را محکوم کرد.

در دستور ترامپ آمده: خراب کردن یک بنای یادبود، بی حرمتی به میراث مشترک ماست. طی هفته های اخیر و در جریان اعتراضات در آمریکا، بناهای یادبود بسیاری آسیب دیده یا خراب شده اند. برخی دولت های محلی در واکنش به این جریانات، بناهای یادبود خود را پایین آورده اند. این مجسمه ها فقط به ما تعلق ندارند که همزمان با هوا و هوس آن هایی که از سیاست های روز دچار قلیان احساسی شده اند، دور ریخته شوند. آن ها به نسل های قبل و بعد از ما-که هنوز متولد نشده اند- تعلق دارند.

پرچم آمریکا بیرون کاخ سفید به آتش کشیده شد

در همین حال معترضان بعد از سخنرانی چهارم ژوئیه ترامپ، پرچم آمریکا را بیرون کاخ سفید به آتش کشیدند.

به گزارش هیل، معترضان روز شنبه، دقایقی بعد از ایراد سخنرانی ترامپ در مراسم درود بر آمریکا روز استقلال (4 ژوئیه)، پرچم آمریکا را در نزدیکی کاخ سفید به آتش کشیدند، در حالی که شعار می دادند: آمریکا هرگز عالی نبود .

ویدئوهای منتشر شده نشان می دهد، پرچم آمریکا در میدان جان سیاه پوستان مهم است، درست بیرون از کاخ سفید، در حال سوختن است و در همین حین صدای فعالان به گوش می رسد که می خوانند یک، دو، سه، چهار، برده داری، قتل عام و جنگ؛ پنج، شش، هفت و هشت، آمریکا هرگز عالی نبود.

حزب انقلابی کمونیست بعد از جر و بحث با معترضانی که مخالف این اقدام بودند، پیروز شد پرچم بزرگ تری را بیرون میدان لافایت و همزمان با سر داده شدن شعار برده داری، قتل عام و جنگ- آمریکا هرگز عالی نبود بسوزاند. در عرض چند ثانیه، پرچم آمریکا به خاکستر بدل شد.

اقدام به سوزاندن پرچم از سوی حزب انقلابی کمونیست ترتیب داد شده بود. پیش از این مراسم، گروه رد فاشیسم- که آن نیز روز چهارم ژوئیه در سراسر جهان اعتراضاتی در راستای حذف ترامپ و مایک پنس برگزار می کند- یک سخنرانی ایراد کرد. این گروه همچنین در وب سایتش چنین نوشت که بیرون برج ترامپ، یک مجسمه از ترامپ سر هم کرده و بعد نابود کرده است.

هر دو گروه مکرراً علیه دولت ترامپ و سیاست هایش سخنرانی کرده اند.

سوزاندن پرچم آمریکا غیرقانونی است و دیوان عالی در پرونده 1989 وی. جانسون تگزاس، این حکم را صادر کرد.

311312

منبع: خبرآنلاین

به "مجسمه کریستف کلمب علیرغم تهدید ترامپ به زیر کشیده شد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجسمه کریستف کلمب علیرغم تهدید ترامپ به زیر کشیده شد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید