توافق ریاض بین مزدوران ائتلاف سعودی اجرا شده و ربطی به یمن ندارد

به گزارش بهترین عینک آفتابی به نقل از المیادین، عضو شورای عالی سیاسی یمن در واکنش به توافق دولت مستعفی یمن و جدایی طلبان جنوب این کشور گفت: توافق ریاض به یمنی ها هیچ ارتباطی ندارد چرا که بین دو طرف از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی اجرا شده است.

توافق ریاض بین مزدوران ائتلاف سعودی اجرا شده و ربطی به یمن ندارد

محمد علی الحوثی اضافه کرد: آنها امضای توافق ریاض را به کسانی که فاقد اراده هستند تحمیل کردند و آن را دستاوردی برای توقف جنگ در یمن می دانند.

گفتنی است که منابع خبری عصر سه شنبه از امضای توافق ریاض میان شورای انتقالی جنوبی و رئیس جمهور مستعفی یمن با نظارت ولیعهد سعودی و ابوظبی خبر دادند.

محمد بن سلمان قبل از امضای توافق مدعی شد: عربستان مایل به وحدت و ثبات یمن است. عربستان در راستای رفع مسائل میان یمنی ها حرکت می کند. هدف اساسی پیروزی ملت یمن و مقابله با دخالت های خارجی در امور داخلی یمن است. عربستان به دنبال تحقق خواسته های ملت یمن و دست یابی به راهکار سیاسی است. توافق ریاض افقهای راهکار سیاسی را می گشاید.

رسانه ها ساعاتی قبل مفاد آنرا منتشر کرده بودند.

روزنامه السبق عربستان به نقل از منابع آگاه گفت: مهم ترین بندهای توافق ریاض شامل این موارد است:

-پایبندی به حقوق کامل شهروندان و ممانعت از تبعیض نژادی و مذهبی.

-توقف حملات رسانه ای.

-یکپارچه کردن تلاش ها تحت رهبری ائتلاف عربی برای مقابله با انصارالله.

-مقابله با داعش و القاعده.

-تشکیل کمیته ای از ائتلاف عربی برای پیگیری اجرای توافق.

-مشارکت شورای انتقالی در هیئت دولت برای مذاکرات درباره راهکار نهایی.

آناتولی هم درباره مفاد آن گزارش داده بود که مفاد آن شامل تشکیل دولت با حداکثر 24 وزیر که توسط رئیس جمهوری و در مشورت با نخست وزیر انتخاب می شوند و ساختار سیاسی و پست های وزارتی به صورت برابر بین استان های جنوبی و شمالی تقسیم می شود.

تمام نیروهایی که از آغاز ماه آگوست 2019 از مواضع و پایگاه های اصلی خود به سمت استان های عدن، ابین، شبوه حرکت کردند با تمام افراد و سلاح هایشان به جایگاه های پیشین خود بازگردند و نیروهای امنیتی حکومت محلی در سراسر استان طی 15 روز از تاریخ امضای این توافق جایگزین آنها می شوند.

یکسان سازی نیروها و انضمام آنها به وزارت دفاع و صدور تصمیم های لازم و توزیع آنها بر اساس طرح های ارائه شده با نظارت مستقیم فرماندهی ائتلاف متجاوز عربی در یمن طی 6 روز پس از تاریخ امضای توافق.

سازماندهی مجدد نیروهای ویژه و مبارزه با تروریسم در استان عدن و انتخاب اعضای جدید آن از بین نیروهای دولت مستعفی و تشکیلات وابسته به شورای انتقالی، آموزش این نیروها و تعیین فرمانده برای آنها و شماره گذاری آنها به عنوان نیروهای امنیتی وابسته به وزارت کشور.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توافق ریاض بین مزدوران ائتلاف سعودی اجرا شده و ربطی به یمن ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق ریاض بین مزدوران ائتلاف سعودی اجرا شده و ربطی به یمن ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید