توان بخشی افراد کم توان جسمی با حمایت بنیاد برکت

به گزارش بهترین عینک آفتابی، شرکت دانش بنیان مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام پیروز به تولید فن آوری توان بخشی هوشمند برای افرادی شد که از لرزش دست رنج می برند.

توان بخشی افراد کم توان جسمی با حمایت بنیاد برکت

به گزارش گروه اجتماعی بهترین عینک آفتابی، معاون تامین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت ضمن اعلام این خبر گفت: استارتاپ فن آسا به نام یکی از شرکت های دانش بنیان مشارکتی بنیاد برکت اقدام به ساخت قاشق هوشمند تخصصی برای بیماران، سالمندان و افرادی کرده است که از لرزش دست رنج می برند.

هادی جوهری تاکید کرد: متاسفانه میلیون ها نفر در سراسر جهان مبتلا به لرزش غیرقابل درمان دست ناشی از اختلالات مختلف مانند بیماری پارکینسون، کهولت سن، صدمات سر، بیماری های مغز و اعصاب و... هستند. در این شرایط، خوردن غذا به یکی از چالش های زندگی این افراد تبدیل می شود که در بسکمک از موارد، افسردگی و انزوای اجتماعی آن ها را در پی دارد.

وی افزود: قاشق هوشمند تولید شده در کشور به این افراد کمک می کند تا به طور مستقل و بدون نگرانی غذا بخورند و از غذاخوردن در کنار دیگران لذت ببرند. این قاشق کمکی از فن آوری های پایدارسازی فعال نوین و همچنین الگوریتم های تشخیص دقیق لرزش استفاده می کند و به این ترتیب، اجازه نمی دهد لرزش دست فرد به سر قاشق منتقل شود و غذا بریزد.

معاون مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت درباره شرکت دانش بنیان مشارکتی این بنیاد هم توضیح داد: شرکت دانش بنیان فن آسا از سال 1397 از طریق جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با هدف طراحی ابزار های توان بخشی هوشمند برای کمک به زندگی بهتر بیماران آغاز به فعالیت کرد. قاشق یار اولین محصول این شرکت، یک قاشق هوشمند برای افرادی است که از لرزش دست رنج می برند.

جوهری اظهار داشت: شرکت دانش بنیان مشارکتی بنیاد برکت در ادامه راستا خود قصد دارد با توسعه فناوری های توان بخشی نوین، زندگی آسان و بدون دغدغه ای را برای بیماران مبتلا به بیماری های مغز و اعصاب فراهم کند.

وی با اشاره به تولید انبوه این محصول از پایان سال جاری گفت: پیش بینی می کنیم در فاز اول راه اندازی خط تولید انبوه، سالانه 2 هزار قاشق هوشمند تولید شود. قیمت تمام شده این محصول هم یک سوم محصولات خارجی است.

معاون مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت با اشاره به حجم کل سرمایه گذاری 13 میلیارد ریالی برای تولید این فن آوری توان بخشی اظهار داشت: در حال حاضر فقط دو کشور آمریکا و چین اقدام به تولید قاشق هوشمند برای افراد سالمند و دارای لرزش دست می کنند که محصول آمریکایی فقط در داخل این کشور و محصول چینی در چند کشور معدود توزیع می شود. در چنین شرایطی، امکان صادرات محصول ایرانی به کشور های مختلف و ارزآوری فراهم است.

جوهری تاکید کرد: قاشق هوشمند ایرانی برای افراد ناتوان، پس از گذراندن مرحله تحقیق و توسعه و با توجه به بازخورد های دریافتی از سوی استفاده کنندگان وارد فاز تولید انبوه شده است.

وی در پایان اظهار داشت: بنیاد برکت تا به امروز در مجموع اقدام به مشارکت، سرمایه گذاری، ارائه تسهیلات و پشتیبانی از 742 بنگاه میانه صنعتی در سراسر کشور کرده که باعث ایجاد فرصت های کسب و کار برای 211 هزار متقاضی اشتغال شده است. 66 هزار و 750 میلیارد ریال برای توانمندسازی این 742 بنگاه سرمایه گذاری شده و بنیاد پس از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از 282 بنگاه خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "توان بخشی افراد کم توان جسمی با حمایت بنیاد برکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توان بخشی افراد کم توان جسمی با حمایت بنیاد برکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید