تکلیف مسافران هوایی بعد از لغو پرواز ها به علت بدی آب و هوا چیست؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی، بر اساس آیین نامه مربوط به حقوق مسافر، تمامی پرواز های لغو شده به علت بدی آب و هوا مشمول پرداخت کامل وجه به مسافر می گردد و امکان استرداد وجه به طور کامل از شرکت های هواپیمایی وجود دارد.

تکلیف مسافران هوایی بعد از لغو پرواز ها به علت بدی آب و هوا چیست؟

به گزارش ایرنا، طی روز گذشته به علت بدی آب و هوا از جمله برودت هوا، یخ زدگی باند و بارش برف و مه گرفتگی تعداد زیادی از پرواز ها در استان های سردسیر لغو شده است.

مسافرانی که پیروز به انجام پرواز خود نشده اند سوال دارند که آیین نامه حقوق مسافر در این شرایط چه حقی را برای مسافران در نظر دارد؟

بر اساس آیین نامه حقوق مسافر، ابطال پرواز به علت بدی آب و هوا شرایط فوق العاده تفسیر می گردد و از هیچ شرکت هواپیمایی انتظار پرداخت جریمه به مسافر نمی رود؛ اما مطابق همین آیین نامه تمامی ایرلاین هایی که پیروز به انجام پرواز به علت بدی آب و هوا نشده اند موظف هستند وجه کامل بلیت خریداری شده را به مسافران بازگردانند.

اینکه شرکت هواپیمایی تا چه مدت می تواند وجه کامل بلیت مسافر را بازگرداند نیز سوال دوم مسافرانی است که طی دو روز گذشته پرواز آن ها کنسل شده، در این شرایط نیز ایرلاین ها تا حدود 10 روز فرصت دارند وجه را به طور کامل به مسافر بازگردانند و این زمان در آیین نامه حقوق مسافر تا دو هفته نیز پیش بینی شده است. مسافران هم چنین می توانند پرواز جایگزینی از سوی شرکت هواپیمایی انتخاب نمایند.

به گزارش ایرنا از شب گذشته برودت هوا موجب ابطال تمام پرواز های فرودگاه مشهد شده است، این فرودگاه دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که روزانه به بیش از 200 پرواز سرویس می دهد.

منبع: فرارو

به "تکلیف مسافران هوایی بعد از لغو پرواز ها به علت بدی آب و هوا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف مسافران هوایی بعد از لغو پرواز ها به علت بدی آب و هوا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید