تکمیل 6250 تخت بیمارستانی در 11 استان توسط قرارگاه خاتم ، سرانه کشور نصف نُرم جهانی است

به گزارش بهترین عینک آفتابی، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء گفت: قرارداد تکمیل 7300 تخت بیمارستانی با وزارت بهداشت داریم که 1050 تخت تکمیل شد و 6250 تخت در 11 استان در دست اجرا است.

تکمیل 6250 تخت بیمارستانی در 11 استان توسط قرارگاه خاتم ، سرانه کشور نصف نُرم جهانی است

به گزارش گروه اقتصادی بهترین عینک آفتابی، وحید محمد امروز در مراسم افتتاح ساختمان جدید بیمارستان پوست رازی که با 21 هزار و 500 مترمربع زیربنا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در 4 سال اجرا شده است گفت: در ابتدا ضرورت دارد از کادر درمان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدافعان سلامت قدردانی و اعلام کنم قرارگاه تلاش می کند در این حوزه به کشور کمک کند.

وی ادامه داد: 6250 تخت بیمارستانی در 11 استان توسط قرارگاه خاتم در دست ساخت است و در این حوزه تعامل مناسبی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داریم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء گفت: تجربه فنی ـ مهندسی قرارگاه خاتم در سرعت بخشیدن به احداث بیمارستان ها کمک می کند، همین ساختمان جدید بیمارستان پوست رازی در دوره 4 ساله ساخته شد که 176 تخت دارد.

محمد ادامه داد: سرانه تخت بیمارستانی در کشور ما عدد 1.6 است که پایین تر از نُرم جهانی است (3.1) است و با آن فاصله دارد، اما امیدواریم با ساخت بیمارستان های جدید این سرانه تخت بیمارستانی به عدد جهانی نزدیک تر شود.

وی گفت: تلاش قرارگاه خاتم این است که در بخش بهداشت و درمان با کیفیت و با سرعت در خدمت مردم باشد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ادامه داد: در تفاهم مشترک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شد قرارگاه خاتم در توسعه بیمارستانی سراسر کشور کمک کند. 7300 تخت بیمارستانی قرارداد داریم که 1050 تخت تکمیل شده است و حدود 3250 تخت در 11 استان در دست اجرا است.

محمد اضافه کرد: یکی دیگر از پروژه های طرح تکمیلی بیمارستانی، بیمارستان شهدای تجریش است که تا خاتمه سال تکمیل می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تکمیل 6250 تخت بیمارستانی در 11 استان توسط قرارگاه خاتم ، سرانه کشور نصف نُرم جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل 6250 تخت بیمارستانی در 11 استان توسط قرارگاه خاتم ، سرانه کشور نصف نُرم جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید