حمله زنبور های آفریقایی به 63 پنگوئن در حال انقراض!

به گزارش بهترین عینک آفتابی، 63 پنگوئن در خطر انقراض از طریق زنبور ها مورد حمله قرار گرفته و کشته شدند

حمله زنبور های آفریقایی به 63 پنگوئن در حال انقراض!

به گزارش همشهری به نقل از الجزیره، برخی از پنگوئن های آفریقایی که در ساحلی خارج از کیپ تاون یافت شدند بیش از 20 جای گزیدگی زنبور داشتند.

به نظر می رسد گروهی از زنبور ها 63 پنگوئن آفریقایی در معرض انقراض را در ساحلی در خارج از کیپ تاون مورد حمله قرار داده اند؛ این حیوانات در ساحل بولدرز، یک مقصد گردشگری محبوب در جنوب کیپ تاون، مرده پیدا شدند.

بر اساس فهرست جانداران در معرض خطر اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)، آن ها بخشی از جمعیت پنگوئن های آفریقایی بودند که در یک پارک ملی زندگی می کردند و در خطر انقراض قرار دارند.

زنبور های عسل کیپ بخشی از اکوسیستم آن هستند. دیوید رابرتز، دامپزشک و عضو بنیاد حفاظت از پرندگان ساحلی آفریقای جنوبی گفت: پس از انجام آزمایشات، جای گزش زنبور در اطراف چشم پنگوئن ها یافت شد.

او تاکید کرد که این یک اتفاق بسیار نادر است؛ زنبور های مرده هم در محل بودند. این در حافهرست که هیچ گونه آسیب فیزیکی خارجی در هیچ جایی از بدن این پرندگان مشاهده نشده است.

آزمایشات مربوط به سموم یا عوامل بیماری زا هم در مورد این پنگوئن ها صورت گرفت که نتیجه منفی بود. در برخی از این حیوانات بیش از 20 جای نیش زنبور یافت شد.

مقامات این منطقه در جستجوی یافتن کندو هستند تا علت حمله زنبور ها را پیدا کنند.

بنابر اعلام بنیاد حفاظت از پرندگان ساحلی در جنوب آفریقا، در سه دهه گذشته تعداد پنگوئن های ساکن آفریقای جنوبی 73 درصد کاهش یافته و به 10400 جفت رسیده است. در نامیبیا، هنوز 4300 جفت پنگوئن وجود دارد.

منبع: فرارو

به "حمله زنبور های آفریقایی به 63 پنگوئن در حال انقراض!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله زنبور های آفریقایی به 63 پنگوئن در حال انقراض!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید