خبرنگاران لالایی خانگی هنرمندان ایرانی و آذری منتشر می شود

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تهران - خبرنگاران- ارکستر سازهای ملی ایران با همراهی رامیز قلی اف در اجرایی خانگی قطعه لالایی را آماده انتشار کرد.

خبرنگاران لالایی خانگی هنرمندان ایرانی و آذری منتشر می شود

ارکستر سازهای ملی ایران در ادامه اجراهای خانگی خود قطعه لالایی را با همراهی هنرمند مشهور جمهوری آذربایجان، استاد رامیز قلی اف آماده انتشار کرد.

ارکستر سازهای ملی در ادامه اجراهای خانگی این ارکستر در دوران قرنطینه و توقف اجراهای صحنه ای تصمیم به همکاری مشترک با هنرمندان کشور آذربایجان گرفت که در این خصوص به استاد رامیز قلی اف پیشنهاد همکاری داد و این نوازنده توانمند تار از آن استقبال کرد.

در این راستا چند قطعه برای اجرا پیشنهاد شد که استاد قلی اف قطعه لالایی اثر واصف آدی گوزلف آهنگساز آذربایجانی را انتخاب کردند و بلافاصله تنظیم این قطعه برای ارکستر را شروع و مقدمات کار را فراهم شد.

به همین دلیل: نوازندگان ارکستر سازهای ملی نیز فیلم اجرای خود را ارسال کرده اند و مراحل آماده سازی فیلم اجرا در حال نهایی شدن هست.

گفتنی است رامیز قلی اف از این حرکت و اجرا با ارکستر ایران استقبال کرده و معتقد هستند در این شرایط شنیدن موسیقی حتی برای لحظاتی کوتاه مایه دلگرمی انسانهاست.

در ادامه آماده سازی دومین اجرای خانگی ارکستر سازهای ملی ایران، قطعه لالایی با حضور استاد رامیزقلی اف در روز عید فطر منتشر خواهد شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران لالایی خانگی هنرمندان ایرانی و آذری منتشر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران لالایی خانگی هنرمندان ایرانی و آذری منتشر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید