درخواست تشکل های صنفی برای مقررات گذاری حوزه رمزارز و دوری از رفتارهای هیجانی

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تهران (پانا) - به منظور ایجاد هم صدایی بخش خصوصی در زمینه مقررات گذاری در حوزه رمزارزها نشست همفکری با حضور نمایندگانی از انجمن های فین تک و بلاکچین ایران، کمیسیون رمزارز و بلاکچین نصر کشور و مدیران صرافی های رمزارز و فعالین حوزه کسب وکاری تشکیل شد.

درخواست تشکل های صنفی برای مقررات گذاری حوزه رمزارز و دوری از رفتارهای هیجانی

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، روز یکشنبه 10 بهمن ماه نشستی با حضور نمایندگان تشکل های صنفی در حوزه بلاکچین و رمزارز و نمایندگان بعضی از کسب وکارها برگزار گردید. هدف این جلسه گفت وگو و تعامل پیرامون سند پیشنهادی تحول آفرین دولت برای رمزارزها و بیان نقدها و پیشنهاد های فعالان بخش خصوصی در این مورد بود.

در این جلسه نمایندگانی از انجمن های فین تک و بلاکچین ایران، کمیسیون رمزارز و بلاکچین نصر کشور و مدیران صرافی های رمزارز و فعالین حوزه کسب وکاری حضور داشتند. این جلسه به دعوت سازمان نظام صنفی رایانه ای و به میزبانی کمیسیون فین تک نصر تهران برگزار گردید و تلاشی برای هم صدایی بخش خصوصی در زمینه مقررات گذاری در حوزه رمزارزها بود.

به گفته نمایندگان تشکل ها آنها در پی گفتمان مشترک میان دولت و بخش خصوصی برای سر و سامان دادن و مقررات گذاری در حوزه رمزارز هستند. تمام حاضران مخالفت جدی خود را با طرح هایی که قرار است ممنوعیت در این حوزه ایجاد نمایند اعلام کردند.

بعلاوه بیان شد که بخش خصوصی با مقررات گذاری مخالف نیست، ولی باید دقت کرد که کسب وکارهایی که تا امروز در این حوزه نوآورانه سرمایه گذاری نموده اند دچار مشکل نشوند و یا برای بعضی نهادها و کسب وکارها انحصار ایجاد نگردد.

به گفته حاضرین در این نشست هم فکری، فرصت های زیادی در زمینه بلاکچین برای ایران وجود دارد که باید مراقبت کرد اقدامات هیجانی این فرصت ها را به تهدید تبدیل نکند.

لازم به ذکر است در روزهای آینده در زمینه مقررات گذاری و تنظیم گری حوزه رمزارز تشکل های صنفی به صورت مشترک بیانیه ای را صادر می نمایند و در ادامه نیز کنفرانس خبری برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "درخواست تشکل های صنفی برای مقررات گذاری حوزه رمزارز و دوری از رفتارهای هیجانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست تشکل های صنفی برای مقررات گذاری حوزه رمزارز و دوری از رفتارهای هیجانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید