اظهار نظر رئیس سازمان شهرهای متحد درباره شفافیت در تهران

به گزارش بهترین عینک آفتابی، شهردار تهران با محمد سعید رئیس سازمان شهرهای متحد و دولت های منطقه غرب آسیا و خاورمیانه (UCLG MEWA) و هیأت همراه دیدار کرد.

اظهار نظر رئیس سازمان شهرهای متحد درباره شفافیت در تهران

به گزارش بهترین عینک آفتابی به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران در دیدار با محمد سعید رئیس سازمان شهرهای متحد و دولت های منطقه غرب آسیا و خاورمیانه (UCLG MEWA)، گفت: در دوره جدید مدیریت شهرداری، سرمایه گذاری بالایی بر روی شرکت های نوآور ایرانی انجام داده ایم و با راه اندازی سایت تهران من تلاش کردیم سرویس و خدمات را متمرکز کنیم؛ این شبکه در حال حاضر حدود 2/5 میلیون نفر عضو دارد. از مجوزهای ورود به محدوده کنترل طرح ترافیک تا معاینه فنی و دیگر سرویس های شهری در این شبکه متمرکز می شوند.

حناچی ادامه داد: بخشی از این اقدامات را می توانید در رصدخانه شهری تهران ببینید. همکارانم در شهرداری تلاش می کنند اطلاعات را به شکل لایه های روی یک نقشه در دسترس قرار دهند تا در رصدخانه شهری منشأ تصمیمات و تحلیل های تخصصی باشند. به عنوان مثال یک شرکت جدید و دانش بنیان سرویس ویژه ای را حول محور دوچرخه های شهری ارائه می دهد که در چارچوب اپلیکیشن موبایلی، شهروندان می توانند در هر کجای دوچرخه تحویل بگیرند و پس از استفاده آن را در هر جای شهر که خواستند بگذارند. ما از این اپلیکیشن برای کاهش استفاده از خودروهای شخصی در شهر استفاده می کنیم. با قابلیت های این سرویس، دوچرخه سواری به شکل قابل قبولی در حال رشد است.

شهردار تهران گفت: دانش آموزان مدارس، دانشجویان و مردم از این دوچرخه ها به خوبی استفاده می کنند. ما به موازات این سرویس در حال توسعه مسیرهای امن دوچرخه سواری نیز هستیم.

محمد سعید، رئیس سازمان شهرهای متحد، با بیان اینکه این سازمان دارای 146 عضو است، در این دیدار گفت: امیدوارم نه فقط تهران بلکه تمامی شهرهای ایران عضو این سازمان شوند تا دنیا بفهمد که ایران یک کشور پیشرفته در زمینه خدمات شهری است. اقدامات بسیار خوبی در تهران دیدم که در چارچوب تعاریف شهر هوشمند است. این نشان می دهد تیم شما تلاش بسیار خوبی در این حوزه دارند.

وی با بکار بردن عنوان وجود شفافیت مطلق در تهران گفت: در اجلاسی که هفته آینده در آفریقای جنوبی برگزار می شود سخنرانی با عنوان شفافیت مطلق خواهم داشت. در این سخنرانی به شفافیت مطلق موجود در تهران و باقی شهرهای ایران نیز خواهم پرداخت.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: همشهری آنلاین

به "اظهار نظر رئیس سازمان شهرهای متحد درباره شفافیت در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهار نظر رئیس سازمان شهرهای متحد درباره شفافیت در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید