دستگیری جوان 28 ساله اراکی به جرم اخاذی با وعده ازدواج در اراک

به گزارش بهترین عینک آفتابی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری جوان 28 ساله اراکی که به جرم تهدید به انتشار تصاویر خصوصی خانم اراکی 2 میلیارد ریال از وی اخاذی نموده بود اطلاع داد.

دستگیری جوان 28 ساله اراکی به جرم اخاذی با وعده ازدواج در اراک

به گزارش گروه حوادث بهترین عینک آفتابی و به نقل از خبرگزاری فارس، احسان آنقی در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک گفت: در پی شکایت یک خانم جوان اراکی مبنی بر تهدید و اخاذی برای انتشار تصاویر شخصی وی در فضای مجازی توسط فردی که با وعده ازدواج با این خانم دوست شده بود موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان مرکزی نهاده شد.

وی اضافه کرد: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا معین شد شاکی چندی پیش با این جوان اراکی در فضای مجازی آشنا و پس از مدتی و با سوء استفاده از اعتماد این خانم و وعده ازدواج جوان متهم به عکس های خصوصی این خانم دست پیدا می نماید.

این مقام انتظامی گفت: در ادامه معین شد متهم با تهدید شاکی به انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی اقدام به اخاذی از وی می کرد.

آنقی با اشاره به دستگیری متهم در تحقیقات تکمیلی پلیس گفت: متهم به2 میلیارد ریال اخاذی از شاکی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی اعتراف کرد.

وی با اشاره به اعتراف متهم به کلاهبرداری از خانم ها در فضای مجازی با وعده ازدواج و نزدیک شدن به این افراد و دسترسی به اطلاعات شخص این افراد برای اخاذی و کلاهبرداری خاطر نشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی گردید.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی با بیان اینکه امروزه شیوه و شگرد های متفاوتی توسط کلاهبرداران برای اخاذی و یا هر نوع سوء استفاده دیگر در فضای سایبری برای شهروندان وجود دارد به کاربران هشدار داد: کاربران می بایستی ضمن رعایت ملاحظات امنیتی و رعایت حریم خصوصی افراد در شبکه های اجتماعی، از اعتماد بی جا و ارسال تصاویر و اطلاعات خصوصی به افراد غیر جداً خودداری نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "دستگیری جوان 28 ساله اراکی به جرم اخاذی با وعده ازدواج در اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری جوان 28 ساله اراکی به جرم اخاذی با وعده ازدواج در اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید