رونمایی از جنگنده نسل پنجم پاکستان، عکس

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تصاویری از کانسپت های طراحی شده برای جنگنده نسل پنج (FGFA) پاکستان تحت پروژه عزم منتشر شده است.

رونمایی از جنگنده نسل پنجم پاکستان، عکس

به گزارش خبرگزاری بهترین عینک آفتابی ، ماکت دو کانسپت این پروژه در پارک ملی علم و فناوری هوافضا به نمایش گذاشته شده است.

پروژه عزم که آغاز آن در سال 2017 از طریق وزارت تولید دفاع پاکستان اعلام شد، شامل توسعه یک جنگنده تک سرنشین، مجهز به دو پیشرانه با قابلیت ابرکروز و مجهز به سلاح لیزری (در آینده) است. (به گفته مجاهد انور خان، رییس ستاد نیروی هوایی پاکستان)

دو کانسپت به نمایش درآمده هر دو مجهز به دو پیشرانه، یکی بسیار شبیه به جنگنده سوخو-57 روسیه (با ابعادی نزدیک به آن) و کانسپت دیگر یک جنگنده با کانارد (شبیه به J-20 چین) و بدون سکان انتهایی عمودی و افقی و مجهز به سکان مایل بجای آن ها است. تصاویر دیگری نیز از کانسپت دیگری نیز در این نمایشگاه به چشم می خورد که بی شباهت به KAAN ترکیه نیست.

پاکستان در سال گذشته به پروژه جنگنده نسل پنج ترکیه KAAN پیوست، همچنین طبق اعلام برخی منابع به گفته ظهیر احمد بابر فرمانده نیروی هوایی پاکستان و پس از آن به نمایش درآمدن تصاویری از این جنگنده، پاکستان در پی دریافت جنگنده نسل پنج J-31 از چین است.

با توجه به این دو پروژه در کنار پروژه عزم، هنوز بطور کامل واضح نیست که چه برنامه ای برای جنگنده نسل پنجم این کشور وجود دارد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "رونمایی از جنگنده نسل پنجم پاکستان، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از جنگنده نسل پنجم پاکستان، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید