روسیه اعزام نیرو به افغانستان را تکذیب کرد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، ایرنا نوشت: سفارت روسیه در کابل با انتشار اطلاعیه ای، خبر آمادگی مسکو برای اعزام نیرو به افغانستان را بی اساس دانست.

روسیه اعزام نیرو به افغانستان را تکذیب کرد

سفارت روسیه در کابل روز چهارشنبه در اطلاعیه ای گفت انتشار روز شنبه خبری به نقل از ضمیرکابلوف نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان مبنی بر اینکه روسیه آماده است، تا برای مبارزه با تروریسم در افغانستان به این کشور نیرو اعزام کند، نادرست است.

براساس این اطلاعیه، نماینده ویژه روسیه در این باره اظهار نظری نکرده و رهبری روسیه نیز در این باره برنامه مشابهی را مورد بحث و بررسی قرار نداده است.

دو رروز پیش رسانه های افغانستان خبری را به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه منتشر کردند که ضمیرکابلوف در گفت وگو با خبرگزاری فدارل این کشور اعلام آمادگی کرده بود، اگر دولت افغانستان بصورت رسمی از روسیه درخواست همکاری کند، این کشور آماده است تا برای مبارزه علیه تروریسم به افغانستان نیرو اعزام کند.

براساس آن گزارش، کابلوف اما گفته بود که قبل از هر اقدام باید منتظر گفت وگوی صلح بین افغان ها باشیم که در آن منافع مردم این کشور حفظ شود.

وی در باره همکاری نظامی روسیه با افغانستان نیز گفته بود که ابتدا باید منتظر باشیم تا یک دولت مورد قبول همه مردم این کشور در کابل سرکار آید و پس از آن روسیه در باره کمک نظامی با افغانستان گفت وگو خواهد کرد.

روسیه که میراث دار اصلی شوروی سابق به حساب می آید در سال 1358 خورشیدی به افغانستان نیرو اعزام کرد و پس از 10 سال حضور مجبور به ترک این کشور شد به همین دلیل افغان ها حمله شوروی سابق به کشورشان را عامل تداوم شرایط نابسامان کنونی در کشورشان می دانند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "روسیه اعزام نیرو به افغانستان را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه اعزام نیرو به افغانستان را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید