21 جاذبه برتر مسکو که نباید از دست بدهید

به گزارش بهترین عینک آفتابی، مسکو مرکز روسیه، جاذبه های گردشگری متنوعی دارد. اگر برای اولین بار است که به مسکو سفر می کنید، بد نیست که قبل از سفر، مهم ترین جاهای دیدنی شهر را بشناسید.

21 جاذبه برتر مسکو که نباید از دست بدهید

مسکو به عنوان یکی از سرزنده ترین و پرجنب وجوش ترین مرکز های دنیا، مجموعه ای شگفت انگیز از تاریخ و فرهنگ و مدرنیته است. این شهر پر از جاذبه های تماشای است که در سراسر دنیا معروفیت دارند. مرکز روسیه بیش از 800 سال است که پابرجا است و به راحتی ماه ها می توانید در آن به گشت وگذار مشغول شوید و از تماشای ها و سرگرمیات آن لذت ببرید؛ بدون اینکه خسته شوید.

اگر برای اولین بار است که به مسکو سفر می کنید، بد نیست که لیستی از برترین جاذبه ها و تماشای ها و سرگرمیات مسکو در اختیار داشته باشد. از قدیمی ترین قلعه ها و کلیساهای باشکوه گرفته تا آسمان خراش های مدرن، مسکو تماشای های متنوعی برای گردشگران دارد. شما می توانید لیست کاملی از جاهای تماشای مسکو را در بهترین عینک آفتابی ببینید و اطلاعات لازم برای بازدید از آن ها را پیش از سفر به دست آورید.

برای سفر به شهر تماشای مسکو و بازدید از جاذبه های متنوع آن می توانید تورهای متنوع مسکو و انواع تور روسیه از آژانس های مختلف را در بهترین عینک آفتابی مشاهده کنید. امکان مقایسه قیمت انواع تورها در بهترین عینک آفتابی باعث می شود بتوانید از بین تورهای ارائه شده به وسیله معتبرترین آژانس های گردشگری، برترین و ارزان ترین تور را انتخاب و بخرید.

تور روسیه ارزان

در ادامه، تعدادی از جاذبه های شهر را معرفی می کنیم که مسکو را بدون تماشا آن ها نباید ترک کنید.

میدان سرخ

میدان سرخ در مرکز مرکز روسیه واقع شده است و قلب تپنده این شهر است. میدان سرخ بدون شک یکی از پربازدیدترین جاهای تماشای روسیه است. این میدان سنگ فرش شده با ساختمان هایی با معماری زیبا و چشم گیر احاطه شده است. میدان سرخ، جایی است که بسیاری از وقایع مهم تاریخی این شهر و حتی تاریخ روسیه، رخ داده است.

میدانی که قبلا یک بازار برای عرضه محصولات به وسیله تاجران بود، اکنون یک موقعیت کلیدی در شهر مسکو دارد. جاذبه هایی تماشای و فراموش نشدنی از جمله کرملین، کلیسای سنت باسیل، آرامگاه لنین و سایر جاذبه های مشهور شهر، در اطراف این میدان واقع شده اند. بسیاری از خیابان های اصلی شهر به این میدان منتهی می شوند.

این میدان علاوه بر اینکه میدان اصلی و مرکزی شهر است به عنوان مکانی برای برگزاری کنسرت هم مورد استفاده قرار می گیرد و خوانندگان مشهوری تا به حال در آن کنسرت برگزار نموده اند. رژه روز پیروزی که یکی از مهم ترین جشن های ملی روسیه است، هر سال در این میدان، با شکوه خاصی برگزار می شود.

این میدان و بناهای اطراف آن در لیست میراث دنیای یونسکو به ثبت رسیده اند.

کلیسای جامع سنت باسیل

بسیاری از ما شهر مسکو و حتی کشور روسیه را با تصاویر گنبدهای رنگارنگ کلیسای جامع سنت باسیل می شناسیم. این گنبدهای پیازی شکل، به نحوی طراحی شده اند که یادآور شعله های آتش باشند.

دستور ساخت این کلیسا در دهه 1500 به وسیله ایوان مخوف صادر شده است. طبق افسانه ها، به نظر تزار این کلسیا بسیار زیبا شده بود به همین علت دستور داد تا معمار آن را نابینا نمایند که دیگر نتواند بنایی بهتر از آن بسازد.

این کلیسا از نظر تاریخی و معماری، جزو مهم ترین بناهای نمادین روسیه است. تا سال 1600، این کلیسا بلندترین بنای شهر بود.

این کلیسا به همراه کرملین مسکو و میدان سرخ از سال 1990 به عنوان یکی از آثار میراث دنیای یونسکو ثبت شده است.

آرامگاه لنین

آرامگاه لنین یکی از آن جاذبه هایی است که گردشگران معمولا یا عاشق آن می شوند یا از آن نفرت دارند. این آرامگاه میزبان یک تابوت شیشه ای است که جسد مومیایی شده این شخصیت مشهور تاریخی یعنی ولادیمیر لنین، در آن واقع شده است.

این آرامگاه برای اولین بار در سال 1924 به روی عموم مردم گشوده شد. سالانه بیش از 2٬5 میلیون نفر از آن تماشا می نمایند.

کرملین مسکو

کرملین مسکو بزرگ ترین قلعه فعال در اروپا است. این مجموعه به تنهایی پر از جاذبه های متنوع است. وقتی از دیواری که 2253 متر در اطراف مجموعه کشیده شده است عبور کنید، 5 میدان برای گشت وگذار دارید؛ بعلاوه چندین بنای متعدد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست و 20 برج که می توانید نام آن ها را یاد بگیرید و به خاطر بسپارید. بزرگ ترین ناقوس و توپ جنگی دنیا را می توانید در این مجموعه ببینید.

از آدینه تا چهارشنبه از ساعت 10 صبح تا 5 بعدازظهر می توانید به این مجموعه بزرگ تاریخی سر بزنید.

موزه دولتی تاریخ روسیه

بنای این موزه به تنهایی یک جاذبه تماشای است. ساختمان موزه در سال 1872 پایه گذاری شده است. در این موزه مجموعه های بزرگ و ارزشمندی از قبایل پیش از تاریخ که در این محدوده زندگی می کردند، نگهداری می شود. علاوه بر این، در این موزه بزرگ ترین مجموعه سکه های قدیمی، دست نوشته های قرن ششمی و آثار هنری جمع آوری شده به وسیله خاندان رومانف نگهداری می شود.

هر روز از ساعت 10 صبح تا 7 بعدازظهر فرصت دارید تا به این موزه تماشای سر بزنید.

مرکز خرید GUM

مرکز خرید GUM دپارتمان استور اصلی روسیه است. فضای داخلی آن بسیار باشکوه و مجلل است و از تعدادی از برترین برندهای برترین طراحان مد دنیا میزبانی می نماید. این مجموعه بین سال های 1890 تا 1893 ساخته شده است. اکنون این مجموعه میزبان بیش از 200 بوتیک است که محصولاتی از برندهای مختلف را عرضه می نمایند. از برندهای لوکسی مثل دیور گرفته تا برندهای ارزان تر مثل زارا.

حتی اگر قصد خرید کردن هم نداشته باشید، بازدید از این مجموعه خالی از لطف نیست. در این مجموعه چند غذاخوری لوکس هم وجود دارد که می توانید از امتحان کردن غذاهای لذیذ آن ها لذت ببرید.

هر روز هفته از ساعت 10 صبح تا 10 شب برای گشت وگذار و خرید در این مجموعه فرصت دارید.

خیابان آربات

این خیابان تاریخی و مجلل درست در مرکز شهر واقع شده است. خیابان آربات یکی از توریستی ترین منطقه ها مسکو است. تعداد زیادی کافه و رستوران دارد. نوازندگان خیابانی در آن آثار خود را اجرا می نمایند. در گوشه و کنار خیابان، کاریکاتوریست ها و هنرمندانی را خواهید دید که می توانید به آن ها نقاشی و کاریکاتور از چهره خودتان سفارش دهید. فروشگاه های سوغات و سالن های تاتو، بناهای یادبود و تئاتر از دیگر تماشای های این خیابان است که گردشگران زیادی را هر روز به سوی خود می کشد.

گالری ترتیاکوف (Tretyakov)

این گالری هنری بین سال های 1900 تا 1905 ساخته شده است. این مجموعه کار خود را به عنوان یک مجموعه خصوصی متعلق به برادران ترتیاکوف شروع کرد که از خیرین قرن نوزدهم میلادی بودند. این گالری را معماری به نام ویکتور واسنتسوف طراحی نموده است. یکی از بزرگ ترین مجموعه های هنر روسی در کل دنیا، در این گالری به نمایش درآمده است.

آثار هنری مشهوری از هنرمندان بزرگ روسی در بین آثار این گالری به چشم می خورد.

سه شنبه ها و چهارشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر و از پنجشنبه تا شنبه از ساعت 10 صبح تا 9 شب برای سر زدن به این گالری فرصت دارید.

موزه دولتی هنرهای زیبای پوشکین

بزرگ ترین موزه هنرهای خارجی در مسکو شامل سه شعبه است که در آن مجموعه های ارزشمندی از آثار هنری و شاهکارهایی از دوران های مختلف تاریخ و جنبش های مختلف هنری به نمایش درآمده است. ساختمان اصلی، شامل شاهکارهایی از بوتیچلی، تیپولو، ورونز و رامبران است که برخی از آن ها تا پیش از این به نمایش درنیامده بودند.

گالری هنرهای آمریکایی و اروپایی، در کنار این مجموعه واقع شده است و مجموعه های ارزشمندی از آثار امپرسیونیست و پست امپرسیونیست در آن نگهداری می شود.

شش روز هفته غیر از دوشنبه ها از ساعت 11 صبح تا 8 شب می توانید به این موزه تماشای سر بزنید.

پارک گورکی

مهم ترین فضای سبز مسکو، پارک گورکی است که برای همه اقشار و همه سلیقه ها، سرگرمیات مجذوب کنندهی دارد.

کلاس های فیتنس و یوگا در تمام طول تابستان، والیبال ساحلی، پینگ پونگ، اسکیت و دوچرخه سواری از جمله ورزش هایی است که می توانید در این پارک دنبال کنید.

سگ وی یکی دیگر از سرگرمیات پارک است و البته امکان اجاره قایق هم وجود دارد. در فصل زمستان، نیمی از پارک به بزرگ ترین پیست اسکیت روی یخ در کل شهر تبدیل می شود. این پارک دارای یک سینمای روباز و موزه هنرهای معاصر Garage است. این پارک یک سرگرمی عالی خانوادگی است و امکان دسترسی ویلچر هم دارد.

پارک اسپارو هیلز (Sparrow Hills)

اگر قدم زدن در پارک گورکی را در کنار رود ادامه دهید به یکی دیگر ازپارک های افسانه ای شهر می رسید که اسپارو هیلز نام دارد. البته این پارک به مقدار پارک گورکی سرگرمیات متنوع ندارد ولی از سکوی بازدید آن می توانید چشم مقدارای بسیار زیبایی را مشاهده کنید. بعلاوه می توانید از تله کابین سواری لذت ببرید.

تالار نمایش بالشوی

این تالار نمایش در سال 1856 افتتاح شد. این تئاتر یکی از برترین نقاط شهر برای سرگرمی و لذت بردن از جاذبه های فرهنگی است. این ساختمان دو استیج دارد و میزبان اجراهای باله و اپرا است.

تالار بالشوی از مشهورترین تالارهای دنیا برای اجرای هنرهای باله و اپرا است. تالار بالشوی در سال 1776 میلادی، به دستور کاترین کبیر، در منطقه تورسکوی مسکو، پایه گذاری شد. باله دریاچه قو اثر پیوتر ایلیچ چایکوفسکی، برای اولین بار در سال 1877 در تالار بالشوی به روی صحنه رفت.

مرکز نمایشگاهی VDNKh

این مجموعه اخیرا مورد بازسازی های گسترده قرار گرفته است و اکنون نما و ظاهر بسیار بهتری از قبل دارد. این مرکز به عنوان نمایشگاهی در سال 1935 کار خود را شروع کرد و اکنون به عنوان یک موزه روباز از معماری شوروی مورد استفاده قرار می گیرد.

فواره و آب نمای نمادین ورودی این مجموعه، چندین موزه، مراکز خرید، غذاخوری های متعدد، یک اقیانوس نمای بزرگ، زیپ لاین و یک پیست مخصوص اسب سواری از دیگر بخش های این مرکز است. در زمستان یک پیست اسکیت روی یخ هم برپا می شود که بزرگ ترین پیست اروپا است.

پارک و موزه Tsaritsyno

این مجموعه قبلا اقامتگاه تابستانی کاترین دوم مشهور به کاترین کبیر بود که در سال 1775 دستور ساخت آن را صادر کرد. البته کل این مجموعه در دهه 1980 میلادی بازسازی شده است و همین بازسازی باعث شده که حتی از شرایط اولیه خودش هم باشکوه تر و مجذوب کننده تر شود.

بناهای بسیار مجلل و مزین، باغ های تماشای، مراتع و جنگل های اطراف آن باعث شده که این مجموعه برترین جا برای لذت بردن از فضای سبز در مسکو باشد.

از سه شنبه تا آدینه از ساعت 11 صبح تا 6 عصر می توانید به این مجموعه سر بزنید.

منطقه Izmaylovo

این منطقه را بیشتر از همه به خاطر بازار محلی معروف و بزرگش می شناسند که بزرگ ترین بازار شهر است. علاوه بر این بازار، در این محله تعداد زیادی فروشگاه وجود دارد که تقریبا همه چیز در آن ها پیدا می شود. از محصولات دست ساز گرفته تا اشیای قدیمی از دوران شوروی.

علاوه بر این، اینجا میزبان یکی از بزرگ ترین فضاهای سبز شهر مسکو است و اگر می خواهید از شلوغی و ازدحام شهر فاصله بگیرید، فرصت خوبی برای گشت وگذار است.

برج تلویزیونی Ostankino

این برج در سال 1967 ساخته شد. برج تلویزیونی استانکینو در زمان ساختش، بلندترین سازه فری استندینگ (بدون ساپورت به وسیله سازه های دیگر) بود.

اکنون این برج یک سکوی بازدید عالی با کف شیشه ای و منظره نفس گیر 360 درجه است. می توانید یکی از تورهای ساعتی بازدید از آن را رزرو کنید. با آسانسورهای پرسرعت بالا بروید تا به ارتفاع 337 متری برسید و از تماشا چشم مقدارای خیره نماینده لذت ببرید.

هر روز هفته از ساعت 10 صبح تا 9 شب فرصت دارید به این مجموعه سر بزنید.

کلیسای Kolomenskoye

این موزه فقط ده دقیقه با مترو از مرکز شهر فاصله دارد. در این موزه می توانید ببینید که روسیه در دوران قرون وسطی چه شکلی بود. کلیساهای قدیمی که قدمت یکی از آن ها به قرن شانزدهم برمی شود و یکی از قدیمی ترین باغ های مسکو در این مجموعه وجود دارد.

از سه شنبه تا آدینه از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر برای سر زدن به این مجموعه فرصت دارید.

صومعه نووودویچی

این صومعه در سال 1524 میلادی پایه گذاری شده است، صومعه ای که رد پای آن در تاریخ این کشور مشاهده می شود. پشت دیوارهایی که زمانی به عنوان قلعه مورد استفاده قرار می گرفتند، 4 کلیسای جامع واقع شده است. در زمان های قدیم زنانی از خانواده های اشراف در این صومعه حضور پیدا می کردند و این صومعه ساکنان مشهوری چون پرنسس سوفیا داشته است.

این صومعه یک گورستان هم دارد که افراد مشهوری چون آنتون چخوف، نیکلای گوگول، پطر کروپوتکین، نیکیتا سرگیویچ خروشچف، سرگئی پروکفیف، دمیتری شوستاکوویچ، کنستانتین استانیسلاوسکی و بوریس یلتسین در آن دفن شده اند.

در سال 2004 این صومعه به عنوان یکی از میراث دنیای یونسکو در روسیه ثبت شد.

هر روز هفته از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر می توانید به این صومعه سر بزنید.

کلیسای جامع مسیح منجی

این کلیسا پربازدیدترین کلیسای روسیه و به معنای واقعی کلمه ، جاذبه ای تماشای و قابل توجه است. این کلیسای باشکوه در دهه 1990 ساخته شده است. قبلا در همین مکان یک کلیسای دیگر با همین نام وجود داشت ولی در سال 1931 به وسیله شوروی ویران شد.

برای مدت 50 سال، این مکان میزبان یکی از بزرترین استخرهای شنای روباز بود تا جایی که دولت تازه این کشور تصمیم گرفت تا این مکان مقدس را بازسازی کند. این کلیسا به نحوی طراحی شده است تا شبیه کلیسای قبلی باشد. یک نقاشی که به طور معجزه آسایی از ویرانی کلیسای قبلی به جای مانده بود، در این کلیسا نگهداری می شود.

هر روز هفته از ساعت 10 صبح تا 5 بعدازظهر می توانید به این مجموعه سر بزنید.

مسکو سیتی

مسکو سیتی یا مرکز تجاری بین المللی مسکو میزبان تعدادی از بلندترین ساختمان های اداری دنیا است. این مجموعه یکی از بلندپروازانه ترین پروژه های مهندسی در سال های اخیر روسیه است. با وجود بناهای مرتفع، این مرکز تجاری برای کسانی مناسب است که می خواهند خریدی لوکس و دور از شلوغی جمعیت را تجربه نمایند یا می خواهند از بالا، چشم مقدارای زیبایی از شهر را ببینند.

بازار Izmailovsky

برای کسانی که بودجه کمتری برای سفر در اختیار دارند، گشت وگذار و خرید در مراکزی مثل دپارتمان استور GUM امکان پذیر نیست. این دسته از گردشگران می توانند به بازار شلوغ و پرجنب وجوش Izmailovsky سر بزنند. این بازار، برترین بازار محلی روسیه است.

در این بازار می توانید برای خرید ارزان تر، با فروشنده ها چانه بزنید. انواع صنایع دستی و آثار هنری در غرفه های آن عرضه می شود. از تماشا صنایع دستی بومی لذت می برید و می توانید چند نمونه از آن ها به عنوان سوغات بخرید. انواع کلاه های خز سنتی، عروسک های ماتروشکا، یادگاری های دوران شوروی و زیورآلات دست ساز از جمله محصولاتی است که در غرفه ها خواهید دید.

در یکی از کافه های این بازار، می توانید قبل از اینکه به گشت وگذار در بازار ادامه دهید، نوشیدنی های محلی بخورید.

منبع: کجارو / theculturetrip.com

به "21 جاذبه برتر مسکو که نباید از دست بدهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "21 جاذبه برتر مسکو که نباید از دست بدهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید