سرپوش تنگه یکی از جاذبه های گردشگری مازندران به شمار می رود

به گزارش بهترین عینک آفتابی، سیری در ایران/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، سرپوش تنگه یکی از جاذبه های گردشگری مازندران به شمار می رود.

سرپوش تنگه یکی از جاذبه های گردشگری مازندران به شمار می رود بیشتر بخوانیدجنگل سرپوش تنگه چالوس؛ طبیعتی بکر در شمال ایران

علت نامگذاری این منطقه وجود تنگی در آن است که درختان انبوه روی آن را پوشانده و به همین جهت آن را سرپوش تنگه (تنگ) می نامند. منطقه شامل دو تنگ است؛ در تنگ اول شاهد آویزهای جنگلی و خنکای تنگ خواهد بود و عبور از تنگ اول با رد شدن از یک آبشار کوچک سرانجام می پذیرد. در ادامه وارد تنگ دوم خواهید شد که در انتهای آن آبشار واقع شده است که فرود و صعود از آن بدون تجهیزات خطرآفرین است و پس از آن مسیر جنگلی خواهد شد.

جاده چالوس را با همه پیچ و خم هایش که طی کردید، درست نرسیده به پلیس راه چالوس و پشت یکی از قهوه خانه های بین مسیر، راهی جنگلی به سمت تنگه ای خزه بسته منتهی می گردد. به خاطر همین گم بودن مسیر بوده که سرپوش تنگه هنوز بکر به جامانده است. از پشت قهوه خانه، مسیری پاکوب به سمت جنگل راهیتان می نماید و شما را به سمت سرپوش تنگه سوق می دهد. کم کم درختهای ممرز، انجیلی و توسکا نمایان می گردد. مستقیم به راهتان ادامه دهید تا از کنار کلبه های چوبی عبور کنید. در ادامه مسیر رودخانه ای زلال را می بینید که از کنارتان جریان پیدا می نماید. چند بار مسیر رودخانه را قطع می کنید و راه پاکوب را ادامه می دهید؛ پاکوبی که کم و بیش معلوم و نامعلوم است تا به این منطقه برسید.

منبع: همگردی

به "سرپوش تنگه یکی از جاذبه های گردشگری مازندران به شمار می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرپوش تنگه یکی از جاذبه های گردشگری مازندران به شمار می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید