سمرقند برای اولین بار میزبان کنفرانس آسیایی باشگاه والدای

به گزارش بهترین عینک آفتابی، دهمین کنفرانس آسیایی باشگاه گفتگوی بین المللی والدای با موضوع همکاری چندجانبه در مقابل چالش های آشفتگی جهانی برای اولین بار در سمرقند برگزار شد.

سمرقند برای اولین بار میزبان کنفرانس آسیایی باشگاه والدای

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی، به نقل از MIR24، در همایش آسیایی باشگاه والدای که روز یکشنبه 10 نوامبر برای دو روز در سمرقند کار خود را آغاز کرد، بیش از 70 کارشناس از 11 کشور شرکت داشتند.

100 سال پیش در آسیای مرکزی در ژئوپولیتیک مفهومی به عنوان بازی بزرگ، یعنی برخورد منافع قدرت های بزرگ پدیدار شد. رقابت از آن زمان تا کنون به جایی نرسیده است، اما به جای اسلحه، امروز قراردادهای مالی و سرمایه گذاری حرف اول را می زنند.

فئودور لوکیانوف، مدیر گروه علمی صندوق توسعه و پشتیبانی باشگاه والدای، گفت: دیدگاه های بسیار متفاوتی وجود دارد، زیرا ترکیب شرکت کنندگان، حتی برای رویدادهای کاملاً سنتی آسیایی باشگاه والدای، بسیار گسترده است. در اینجا حتی افراد حاضر از یک کشور ممکن است عقاید مخالف هم داشته باشند.

اهمیت این منطقه در نظم جدید جهانی، تنها برای دانشمندان سیاسی و اقتصاددانان آسیای مرکزی جالب نیست. برای اولین بار در این کنفرانس، کارشناسان آلمان و سوئد حضور داشتند، حتی ژاپن که به ظاهر از نظر جغرافیایی بسیار دور است، در جلسات آن حضور داشت، که می تواند به دلیل رقابت او با چین باشد، و این امر فقط تأیید می کند که والدای جایی است که آنها برای مذاکره به آنجا می فرایند. تاسوکه ابیرو، همکار ارشد بنیاد صلح ساساکاوا گفت: درست است، ما در حال رقابت هستیم. اما ما خود را از همکاری استراتژیکی با چینی ها محروم نمی کنیم. البته تحت شرایط خاص.

علاوه بر اقتصاد، حمل ونقل و تجارت، یکی از موضوعات اصلی، مسئله امنیت است. با قرار دریافت در همسایگی خاک افغانستان، به نفع کشورهای آسیای مرکزی است که سطح ثبات در همسایه جنوبی خود را افزایش دهند. برخی کارشناسان به نقش برجسته ازبکستان نیز اشاره کردند. رشید علیموف، دبیرکل سازمان همکاری شانگهای (2018 2016) گفت: حل وفصل مناقشه افغانستان اکنون وارد مرحله جدیدی شده است، علاوه بر این، مشارکت همه کشورهای آسیای مرکزی و البته ابتکارات ازبکستان بسیار ارزشمند است.

والدای یک باشگاه روشنفکری است. در اینجا کارشناسان ایده هایی را شکل می دهند که در نهایت روی میز سیاستمداران برجسته می فرایند.

+

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سمرقند برای اولین بار میزبان کنفرانس آسیایی باشگاه والدای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سمرقند برای اولین بار میزبان کنفرانس آسیایی باشگاه والدای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید