شاه اردن: امنیت عربستان بخشی از امنیت اردن و منطقه است

به گزارش بهترین عینک آفتابی، خبرگزاری خبرنگاران-رئیس شورای مشورتی عربستان سعودی در سفری به امان با شاه اردن ملاقات و درباره تحولات منطقه گفت وگو کرد.

شاه اردن: امنیت عربستان بخشی از امنیت اردن و منطقه است

به گزارش خبرگزاری بهترین عینک آفتابی،عبدالله بن محمد آل الشیخ رئیس شورای مشورتی عربستان سعودی در سفری رسمی به امان با عبدالله دوم شاه اردن ملاقات کرد.

عبدالله دوم در این ملاقات، روابط مستحکم و برادرانه اردن و عربستان سعودی و سطح هماهنگی موجود بین دو کشور را ستود و بر علاقه مندی اردن برای تقویت همکاری با ریاض در تمامی زمینه ها تأکید کرد .

به نوشته روزنامه القدس العربی، شاه اردن بعلاوه حملات ارتش یمن به عربستان سعودی را محکوم و تأکید کرد که امنیت عربستان سعودی بخش جدایی ناپذیر امنیت اردن و منطقه است. آل الشیخ پیش از ملاقات با عبدالله دوم با فیصل الفایز رئیس مجلس سنای اردن نیز ملاقات و درباره روابط دو کشور گفت وگو کرد.

عربستان سعودی از حدود هفت سال پیش در رأس یک ائتلاف نظامی عربی و تحت حمایت آمریکا با ادعای کوشش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام، حملات علیه یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور را شروع کرد که بنابر گزارش سازمان ملل تا به امروز 377 هزار نفر در این حملات کشته شده اند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن اخیرا در واکنش به این تجاوزات ائتلاف سعودی، حملات به اهداف سعودی و اماراتی را شدت بخشیده اند.

فارس

منبع: خبرگزاری آریا

به "شاه اردن: امنیت عربستان بخشی از امنیت اردن و منطقه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاه اردن: امنیت عربستان بخشی از امنیت اردن و منطقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید