اشرف غنی: جامعه جهانی برای تامین صلح پایدار در افغانستان تضمین دهد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، رئیس جمهور افغانستان در آستانه نشست ترکیه گفت که جامعه جهانی باید برای تامین صلتح پایدار و سرانجام جنگ در این کشور تضمین های لازم را ارائه کند.

اشرف غنی: جامعه جهانی برای تامین صلح پایدار در افغانستان تضمین دهد

به گزارش دفتر منطقه ای بهترین عینک آفتابی، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان خاطرنشان کرد که جنگ افغانستان باید خاتمه یابد و جامعه جهانی نیز ضمانت های لازم را ارائه کند.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که آمریکا پیش از این طرح حکومت مشارکتی دولت کابل و طالبان را مطرح نموده بود و در نشست ترکیه نیز طرف های دخیل در مسائل افغانستان درباره آن بحث خواهند کرد.

اشرف غنی چندی قبل در واکنش به طرح آمریکا برای ایجاد دولت موقت و انتقالی با طالبان نیز توضیح داد: انتقال قدرت به وسیله انتخابات برای ما یک اصل غیر قابل معامله است.

رئیس جمهور افغانستان در ملاقات با بزرگان، افراد متنفذ قومی و علما در کابل گفت که ادامه جنگ و خونریزی پذیرفتنی نیست، ما خواهان صلح عادلانه و پایدار در این کشور هستیم و هدف مطلوب ما نیز افغانستان مستقل، مردم سالار و متحد است.

وی هفته گذشته در نشست قلب آسیا در تاجیکستان گفت: من با قوت از برگزاری انتخابات در سریعترین زمان ممکن حمایت می کنم، بزرگترین افتخار من این خواهد بود که قدرت را به جانشین خود که به وسیله انتخابات معین شده واگذار کنم.

اتحادیه اروپا: تغییر شتابزده قدرت در افغانستان ثبات نمی آورد

با این حال، قرار است نشست صلح استانبول بر اساس پیشنهاد زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان درباره آنالیز حکومت مشارکتی دولت کابل و طالبان در 16 آوریل برگزار گردد.

رئیس جمهور افغانستان پیش از این نیز در مخالفت با طرح واشنگتن برای ایجاد دولت انتقالی در این کشور طرح جایگزینی را مبنی بر برگزاری انتخابات زودهنگام ارائه نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اشرف غنی: جامعه جهانی برای تامین صلح پایدار در افغانستان تضمین دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی: جامعه جهانی برای تامین صلح پایدار در افغانستان تضمین دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید