حراجی های عجیب سال 2018 را بشناسید

به گزارش بهترین عینک آفتابی، پایگاه خبری اسکای نیوز عربی فهرستی از عجیب ترین حراجی های سال 2018 را ارائه داده است که برای گردشگران بسیار مجذوب کننده بوده است.

حراجی های عجیب سال 2018 را بشناسید

طبق این گزارش و بر اساس این لیست، در ژانویه 2018 یک قطعه از پرچم انگلیس به ارزش نیم میلیون دلار به فروش رسید.

- کفش نیل آرمسترانگ فضانورد آمریکایی در مزایده یادگاری های فضا در بوستون آمریکا به 49 هزار دلار فروخته شد. آرمسترانگ این کفش را در سفر به ماه نپوشیده بود اما آن را به عنوان کفش ذخیره با خود در سفرهای دیگر به فضا برده بود.

- از دیگر موارد عرضه شده در این مزایده، لباس فضانورد روسی و تصویر ویژه آرمسترانگ و دفترچه راهنمای سفینه آپولو 11 بود که به مبلغ 110 هزار دلار به فروش رسید.

- جایزه مرلین مونرو هنرپیشه سینمای آمریکایی پس از گذشت 56 سال از مرگ او در مزایده ای به 250 هزار دلار فروخته شد.

- توپ طلایی (گلدن گلوپ) جائزه مرلین مونرو که در سال 1961 از هالیوود گرفته بود در حراجی جولیان در بورلی هیلز استان کالیفرنیا به فروش رفت.

- علاوه براین، خودروی سیاه روباز دارای دو جایگاه نوع فورد تاندربرد متعلق به مونرو ساخت 1956 به ارزش490 هزار دلار آمریکا فروخته شد.

- تابلوی حمام شنا گرانترین تابلویی که نقاش آن دیوید هاکنی هنرمند 80 ساله بریتانیایی در قید حیات است به مبلغ 90/3 میلیون دلار فروخته شد؛ این تابلو پرتره شخصی هاکنی است.

- پوستر نایاب و اصلی فیلم کلاسیک مومیایی که بوریس کارلوف هنرپیشه معروف در سال 1932 در آن بازی نموده بیش از یک میلیون دلار فروخته شد. این پوستر پس از پوستر فیلم دراکولا ساخت 1931 که 525 هزار و 800 دلار فروخته شده رکورد فروش پوستر را شکست.

- کاسه کوچک چینی عتیقه در 30 اوت سال گذشته میلادی به مبلغ بیش از 25.6میلیون دلار فروخته شد. این کاسه که مربوط به قرن 18 میلادی است، در جینگ دژن در جنوب چین ساخته شده و به قصر امپراطوری پکن انتقال یافته است.

- یک قطعه کامپیوتری که به قیمت یک تریلیون دلار به شرکت اپل فروخته شد.

- یک قطعه الماس آبی رنگ متعلق به خاندان سلطنتی اروپا که قدمت آن به 300 سال قبل برمی شود به قیمت 6.7میلیون فرانک سوئیس (6.7 میلیون دلار) فروخته شد. این قطعه جواهر 6.16 قیراطی اولین بار در جشن عروسی الیزابت فارنیز دختر دوک پارما که سال 1715 با فیلیپ پنجم پادشاه اسپانیا ازدواج کرد به او هدیه شده بود.

- تصاویر بیتلز گروه موسیقی انگلیسی راک که در حراجی انگلیس 360هزار دلار فروخته شد. مایک میچل 18 ساله این عکس را سال 1964 در واشنگتن گرفت.

- دُم دایناسور که در حراجی به نفع خیریه، 95 هزار و 805 میلیون دلار فروخته شد یکی از این حراجی های عجیب بود. این دُم دایناسور به طول 4 متر و وزن180 کیلوگرم در مراکش پیدا شده بود در حراجی مکزیک برای بازسازی هزاران مدرسه تخریب شده در زلزله های آمریکای لاتین در سپتامبر گذشته فروخته شد.

- و خاتمه یک ماهی به وزن 405 کیلوگرم که در حراجی توکیو 323 هزار دلار فروخته شد.

منبع: کجارو / ایرنا

به "حراجی های عجیب سال 2018 را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حراجی های عجیب سال 2018 را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید