شرایط آماری قتل های خانوادگی در دنیا

به گزارش بهترین عینک آفتابی، بر اساس آخرین آمار منتشره و قابل استناد دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل در سال 2017 دستکم464 هزار نفر در جهان قربانی قتل های خانوادگی شده اند.

شرایط آماری قتل های خانوادگی در دنیا

ونزوئلا با میانگین بیش از 40 قتل به ازای 100 هزار نفر در صدر آمار میزان وقوع قتل های خانوادگی در جهان ایستاده و مکزیک و بعضی دیگر از کشورهای آمریکای مرکزی و لاتین و آفریقای جنوبی با میانگین 20 تا 40 قتل به ازای 100 هزار نفر در رده بعدی قرار دارند.

به گزارش بهترین عینک آفتابی، آخرین آمار قابل استناد دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل (UNODC) درباره میزان و پراکندگی قتل های خانوادگی در جهان در سال 2019 انتشار یافته که بر اساس آن در سال 2017 بیش از 464 هزار نفر در جهان قربانی قتل های خانوادگی شده اند.

بر اساس این گزارش در سال 2017 میانگین جهانی وقوع قتل های خانوادگی در جهان 6.1 قتل به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت بوده است.

بیش از 90 درصد از موارد قتل های خانوادگی گزارش شده جهان در سال 2017 به وسیله مردها انجام پذیرفته است.

54 درصد قتل های خانوادگی به وسیله سلاح گرم، 22 درصد به وسیله چاقو و 24 درصد به وسیله سم و دارو و دیگر ابزارها انجام پذیرفته است.

ایران، ایالات متحده آمریکا، کانادا، روسیه و بسیاری دیگر از کشورهای آسیا، اروپا و آمریکای شمالی با میانگین 1 تا 10 قتل به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت در رده میانی هستند.

چین، ژاپن، استرالیا و بسیاری از کشورهای اروپایی به جز فرانسه و بریتانیا با آمار میانگین 1 قتل به ازای هر 100 هزار نفر پایین ترین میزان قتل های خانوادگی در جهان را دارا هستند.

قاره آسیا با 3.1 قتل و قاره های آمریکا (شمالی و جنوبی) با 31.2 قتل به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت کمترین و بیشترین میزان وقوع قتل های خانوادگی در جهان را دارند.

منبع: عصر ایران

به "شرایط آماری قتل های خانوادگی در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط آماری قتل های خانوادگی در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید