شورای همکاری خلیج فارس: موضع ما در حل سیاسی بحران یمن ثابت است

به گزارش بهترین عینک آفتابی، دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس طی نشستی با نخست وزیر دولت مستعفی یمن تاکید نمود که موضع این شورا در حل سیاسی بحران یمن ثابت است.

شورای همکاری خلیج فارس: موضع ما در حل سیاسی بحران یمن ثابت است

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی به نقل از پایگاه خبری خلیج الجدید، نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس اظهار داشت که موضع این شورا بر سرانجام بحران یمن از خلال راهکار های سیاسی ثابت است.

حجرف طی نشستی که روز پنجشنبه به وسیله ویدئوکنفرانس با تعیین عبدالملک سعید نخست وزیر دولت مستعفی یمن داشت تاکید نمود که با استناد به طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس، مصوبات کنفرانس گفت وگوی ملی و قطعنامه 2216 شورای امنیت برحان یمن باید از راه سیاسی حل گردد.

دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس با اشاره به همکاری های پایدار میان یمن و این شورا بر اهمیت فعال سازی این همکاری در همه زمینه ها تاکید نمود.

از شش سال گذشته تا به امروز جنگ ویرانگر ائتلاف متجاوز سعودی در یمن٬ بزرگترین فاجعه انسانی دنیا را در این کشور رقم زده و زیرساخت های آن را به کلی نابود نموده است.

علاوه بر آن ساکنان مناطق جنوبی این کشور که در سیطره شورای انتقالی جنوب (تحت حمایت امارات) و دولت مستعفی (تحت حمایت عربستان) هستند نیز به دلیل درگیری های مداوم و خشونت بار و نیز سوء مدیریت دو طرف در شرایط وخیمی به سر می برند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شورای همکاری خلیج فارس: موضع ما در حل سیاسی بحران یمن ثابت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای همکاری خلیج فارس: موضع ما در حل سیاسی بحران یمن ثابت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید