عجایب هفتگانه قشم کجاست؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی، غاری که مردمان متعددی در آن زندگی کردند به اقتضای حال و روزشان تغییراتی را در معماری غار به وجود آورده اند.

عجایب هفتگانه قشم کجاست؟

بهترین عینک آفتابی: در ایران غار ها و مکان های تاریخی زیادی وجود دارد که یکی از آن ها غار تاریخی خربس قشم است که حدود یک ربع با جزیره قشم فاصله دارد.

غار خربس از دور شبیه کوه های دیگر به نظر می آید؛ ولی هرچه به این غار نزدیک تر می شوید بیشتر متوجه تفاوت های آن با سایر منطقه ها کوهستانی می شوید و به محض ورود به غار، یک نیایشگاه صخره ای تو در تو در دل کوه را خواهید دید که سرشار از شگفتی است.

این غار عجیب یکی از جاذبه های گردشگری جزیره قشم به شمار می رود که رمز و راز های بی شماری از گذشته را در درون خود پنهان کرده است.

از ساختار درونی غار می توان متوجه شد که در زمان های مختلف مردمان متعددی در این غار زندگی می کردند و بسته به اقتضای حال و روزشان تغییراتی را در معماری غار به وجود آورده اند.

غار خربس به عجایب هفتگانه قشم معروفیت دارد و در میان تپه های مرجانی کوچک و بزرگ، بردامنه کوهی که به ساحل جنوبی جزیره قشم مشرفه جا خوش کرده است. در سفر خود به جزیره قشم از این غار غافل نشوید.

منبع: توریسم آنلاین

به "عجایب هفتگانه قشم کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجایب هفتگانه قشم کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید