قیمت میوه های نوبرانه شکست؛ هر کیلو گوجه سبز چند شد؟ ، قیمت چغاله بادام، توت فرنگی، هندوانه و ملون را ببینید ، آخرین شرایط عرضه پیاز در بازار

به گزارش بهترین عینک آفتابی، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در خصوص شرایط بازار میوه های تابستانه گفت: هفته قبل میوه های نوبرانه بسیار گران بود اما در حال حاضر عرضه محصول زیاد شده و با افزایش عرضه قیمت ها خود به خود شکست.

قیمت میوه های نوبرانه شکست؛ هر کیلو گوجه سبز چند شد؟ ، قیمت چغاله بادام، توت فرنگی، هندوانه و ملون را ببینید ، آخرین شرایط عرضه پیاز در بازار

بهترین عینک آفتابی- مرضیه ثمره حسینی: رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در خصوص شرایط بازار میوه های تابستانه گفت: هفته قبل میوه های نوبرانه بسیار گران بود اما در حال حاضر عرضه محصول زیاد شده و با افزایش عرضه قیمت ها خود به خود شکست.

مصطفی دارایی نژاد ادامه داد: الان، از میان میوه های نوبرانه چغاله بادام، گوجه سبز و توت فرنگی در بازار موجود است.

دارایی نژاد در خصوص قیمت نوبرانه ها هم گفت: گوجه سبز از شهر گرمسار، زاغمرز و ساوه در حال عرضه است و احتمالا برای هفته آینده از شهریار هم به بازار می آید و با افزایش عرضه قیمت ها هم افت بیشتری می نماید. برای مثال، گوجه سبز که هر یک کیلوی آن تا یک میلیون تومان به فروش می رفت امروز با قیمت 80 هزار تومان موجود بود و برترین نوع آن نهایتا 300 هزار تومان بود. یعنی درواقع، قیمت گوجه سبز افت زیادی داشت.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران اضافه نمود: قیمت چغاله بادام هم از 40 هزار تومان (رقم درشت) تا 70 هزار و 100 هزار تومان (رقم ریز) داشتیم. توت فرنگی هم از 150 هزار تومان فروخته می شد که امروز از 80 هزار تا 110 هزار تومان فروخته شد. هندوانه چابهار و سیستان و بلوچستان و روستاهای جلگه در حال عرضه است و با افزایش عرضه آن قیمت ها از کیلویی 25 هزار تومان به هر کیلو 15 هزار تا 16 هزار تومان رسید. ملون هم 10 تا 20 درصد افت قیمت داشته و از کیلویی 30 هزار تومان به 25 هزار تا 26 هزار تومان رسیده است.

دارایی نژاد در خصوص دلایل افت قیمت میوه های تابستانه هم گفت: به دلیل گرمای هوا و افزایش اندازه عرضه شاهد کاهش قیمت ها هستیم و از حدود 15 تا 20 روز دیگر محصولات تابستانی شامل گیلاس، هلو و شلیل هم به بازار می آید.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در خصوص قیمت میوه هایی مانند پرتقال و سیب هم گفت: فصل این میوه ها تمام شده و الان فقط پرتقال والنسیا را داریم که هر کیلوی آن از 18 هزار تا 25 هزار تومان فروخته می گردد. هر کیلو سیب هم از 20 هزار تا 40 هزار تومان فروخته می گردد.

پیاز گران می گردد؟

دارایی نژاد در خصوص خبر لغو محدودیت صادرات پیاز هم گفت: در حال حاضر پیاز دزفول به بازار آمده و کشت دوم محصول جیرفت و بندرعباس را هم داریم و در حدود 20 روز دیگر بار تازه به بازار می آید و چون محصول زیادی کشت شده است اگر صادرات آزاد نمی شد کشاورزان متضرر می شدند.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران با بیان اینکه قیمت پیاز کاهش یافته است، اضافه نمود: قیمت پیاز الان در میدان از 10 هزار تا 14 هزار تومان است.

دارایی نژاد با تاکید بر اینکه شاهد افزایش عرضه محصول پیاز هستیم، گفت: به هیچ عنوان مسائل سال گذشته در زمینه عرضه پیاز پیش نخواهد آمد چون ما این قول را به خصوص از کشاورزان دزفول گرفته ایم و محصول پیاز اینقدر فراوان است که پیاز در آنجا با قیمت 8 هزار تومان فروخته می گردد در حالی که این قیمت، خرج کاشت محصول است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران با بیان اینکه ما نه پیاز 30 هزار تومان را قبول داریم نه 8 هزار تومان، اضافه نمود: 10 تا 13 هزار تومان قیمت طبیعی هر کیلو پیاز است و از آنجا که کشاورزان ما مواد اولیه مانند سم و کود و بذر را با دلار می خرند، انصاف نیست محصولات خود را ریالی بفروشند و باید جانب آنها را نگه داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "قیمت میوه های نوبرانه شکست؛ هر کیلو گوجه سبز چند شد؟ ، قیمت چغاله بادام، توت فرنگی، هندوانه و ملون را ببینید ، آخرین شرایط عرضه پیاز در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت میوه های نوبرانه شکست؛ هر کیلو گوجه سبز چند شد؟ ، قیمت چغاله بادام، توت فرنگی، هندوانه و ملون را ببینید ، آخرین شرایط عرضه پیاز در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید