هزینه 100 میلیون تومانی هر مأموریت هوایی اورژانس

به گزارش بهترین عینک آفتابی، جمعیت بالای استان تهران باعث شده که روزانه شاهد تعداد زیادی از حوادث، تصادفات و سوانح در این استان باشیم به طوری که در طول یک هفته گذشته در مجموع 22 هزار و 140 مأموریت در مرکز ارتباطات 115 اورژانس استان تهران (دیسپچ) ثبت شده که در پی این ماموریت ها 5 هزار و 60 نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند و 17 هزار و 80 مورد نیز در محل، از خدمات اورژانس استفاده کردند.

هزینه 100 میلیون تومانی هر مأموریت هوایی اورژانس

به گزارش تسنیم؛ از مجموع ماموریت های ثبت شده طی هفته گذشته، 3 هزار و 573 مورد، مربوط به حوادث ترافیکی و 18 هزار و 567 مورد حوادث غیرترافیکی بوده است.

انجام هزاران مأموریت هفتگی، توسعه ناوگان اورژانس تهران و کاهش مدت زمان رسیدن آمبولانس بر بالین بیماران و مصدومان را به امری ضروری تبدیل نموده چرا که خدمت رسانی به موقع اورژانس به شهروندان بیمار یا مصدوم شده، باعث نجات جان آن ها می گردد.

در مأموریت های جاده ای، آمبولانس باید 15 دقیقه ای و در شهر های بزرگ 10 دقیقه ای و در کلانشهر ها حداکثر 12 دقیقه ای بر بالین مصدوم یا بیمار برسد، اما در حال حاضر گاهاً در کلانشهر هایی مانند تهران، مدت زمان رسیدن آمبولانس به حدود 14 تا 16 دقیقه نیز می رسد.

کاهش مدت زمان رسیدن بر بالین بیماران با استفاده از موتورلانس ها

محمداسماعیل توکلی در مصاحبه با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره اقدامات اورژانس تهران برای کاهش مدت زمان رسیدن بر بالین بیماران و مصدومان حوادث اظهار کرد: استقرار موتورلانس ها در تهران به شدت زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیماران را کاهش داده و به 11 دقیقه رسانده است و با توسعه این ناوگان می توان زمان رسیدن تکنسین اورژانس بر بالین بیماران را کاهش داد.

انجام نیمی از مأموریت های اورژانسی استان تهران با موتورلانس ها

وی اضافه نمود: نیمی از مأموریت های استان تهران را موتورلانس ها انجام می دهند و در مجموع در استان تهران 200 دستگاه موتورلانس وجود دارد که 168 دستگاه آن در کلانشهر تهران و مابقی در شهرستان ها مستقر هستند.

بیشتر بخوانید

توکلی ادامه داد: در حال حاضر حداقل 100 دستگاه موتورلانس دیگر در تهران احتیاج داریم.

فرسودگی بیش از نیمی از آمبولانس های استان تهران

رئیس اورژانس استان تهران گفت: باید در استان تهران تعداد 900 دستگاه آمبولانس داشته باشیم، اما در حال حاضر 540 دستگاه آمبولانس داریم که از این تعداد نیز 350 دستگاه کاملاً فرسوده هستند.

هر مأموریت هوایی برای اورژانس تهران حداقل 100 میلیون تومان هزینه دارد

وی با اشاره به وجود دو پایگاه اورژانس هوایی در استان تهران اعلام کرد: در حال حاضر اورژانس هوایی در بوستان ولایت و شهرری راه اندازی شده و در کوشش هستیم که اورژانس هوایی را در پردیس نیز راه اندازی کنیم.

توکلی توضیح داد: هر پرواز بالگرد اورژانس بسته به نوع مأموریت، حداقل 100 میلیون تومان هزینه در بر دارد؛ در هفته گذشته 17 سورتی پرواز داشته ایم که هزینه زیادی را برای اورژانس دارد، اما این خدمات برای مردم به صورت کاملاً رایگان ارائه می گردد.

منبع: فرارو

به "هزینه 100 میلیون تومانی هر مأموریت هوایی اورژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه 100 میلیون تومانی هر مأموریت هوایی اورژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید