هشدار! منابع شن زمین در حال اتمام است

به گزارش بهترین عینک آفتابی، گزارش تازه برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد مستقر در کنیا از اتمام منابع شن زمین حکایت دارد.

هشدار! منابع شن زمین در حال اتمام است

هر کجا می توانیم شن و ماسه را ببینیم . زیر پا های ما، در دیوار های اطراف ما و به طور فزاینده ای حتی در جیب مان. مهم ترین عنصر برای ساخت بتن چیست؟ شن. شیشه چیست؟ ماسه ذوب شده. دلیل استواری و مقاومت سیلیکون چیست؟ بدیهی است که یک بازیگر اصلی در صنعت فناوری و در قرار دادن دستگاه های تلفن همراه در دست و جیب شما چیست؟ شن. با بهترین عینک آفتابی همراه شوید تا به آنالیز بحران کمبود شن بپردازیم.

بحران کمبود شن و ماسه

بنا به تحقیقات، شن و ماسه، استخراج شده ترین ماده جامد در دنیا و پس از آب دومین منبع دنیای پرمصرف به شمار می رود. ماده ای تنوناپذیر که تقریبا در هر پروژه ساختمانی روی زمین مورد استفاده قرار می گیرد. با مصرف 50 میلیارد تن متریک در سال - که برای ساختن دیواری به ارتفاع 88 فوت و عرض 88 فوت در سراسر دنیا کافی است.

در نتیجه، تقاضای دنیا برای شن و ماسه حالا منجر به تخریب بستر رودخانه ها و سواحل شده است. یک گزارش منتشر شده به وسیله NPR در سال 2017 حتی نشان می دهد که ما جنگل ها و زمین های کشاورزی را فقط برای رسیدن به شن و ماسه زیر و رو می کنیم. با این اوصاف حالا دنیا در آستانه تجربه یک بحران دیگر است. این بار، کمبود شن و ماسه.

کشورهایی که شن ها را می بلعند!

با رشد کشورهای در حال توسعه، تجارت شن و ماسه نیز افزایش می یابد. کشورهایی مانند هند، اندونزی، چین و غیره بیشترین مسائل را دارند. چین بیش از هر کشور دیگری از شن و ماسه استفاده می نماید که تقریبا نیمی از مصرف کلی ماسه در دنیا است. جزایر کوچک در آسیای جنوب شرقی فقط به خاطر شن هایشان استخراج شده اند.

ضرورت جلوگیری از استفاده بی رویه

برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) مستقر در کنیا هفته گذشته گزارشی نو به همراه توصیه هایی برای اجتناب از بحران کمبود شن منتشر کرد. این گزارش در ادامه گزارش های آگاهی رسانی UNEP در سال 2019 است که در آن این سازمان از نادیده گرفته شدن بحران شن خبر داده است.

پاسکال پدوزی، هماهنگ کننده UNEP در گزارش شن می نویسد: برای دستیابی به توسعه پایدار، نیازمند تغییر اساسی در شیوه فراوری، ساخت و مصرف محصولات، زیرساخت ها و خدمات هستیم. منابع شن و ماسه دنیا بی نهایت نیست و باید از آن ها به صورت عاقلانه استفاده کنیم. اگر پیروز شویم نحوه استفاده از استخراج شده ترین مواد جامد در دنیا را مدیریت کنیم، می توانیم از یک بحران جلوگیری کنیم و به سمت اقتصاد پیروز حرکت کنیم.

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می کنیم مطلب نشانه های ویروسی شدن گوشی اندروید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "هشدار! منابع شن زمین در حال اتمام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار! منابع شن زمین در حال اتمام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید