وزیر خارجه آمریکا بار دیگر از اغتشاشگران در ایران حمایت کرد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، با وجود گذشت یک هفته از فروکش کردن اغتشاشات در ایران، وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر حمایت خود و دولت متبوعش از آشوبگران را ابراز داشت.

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر از اغتشاشگران در ایران حمایت کرد

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در یک نشست خبری در واشنگتن بار دیگر از اغتشاشگرانی که هفته گذشته میلیاردها ریال به اموال عمومی و خصوصی ملت ایران خسارت وارد کرده و جان چندین شهروند عادی و نیروی امنیتی را گرفتند، حمایت کرد.

مایک پامپئو در گفتگو با بهترین عینک آفتابی مدعی شد: به مردم شجاع ایران که از ساکت نشستن امتناع کرده اند، می گویم که آمریکا صدای شما را می شوند. ما از شما حمایت می کنیم و در تلاشتان برای دستیابی به آینده ای روشن در کنارتان هستیم.

وی افزود: من از ایرانی ها خواستم که پیام های خود را با ما در میان بگذارند تا ما بتوانیم مقامات حکومت ایران را تحریم کنیم. ما تاکنون حدود 20 هزار پیام، ویدیو، تصویر و یادداشت از ایران دریافت کرده ایم. ما امیدواریم که ارسال این پیام ها همچنان ادامه داشته باشد. ما به تحریم مقامات ایرانی که مسئول نقض حقوق بشر در این کشور هستند، ادامه خواهیم داد؛ همان طور که هفته گذشته وزیر ارتباطات این کشور را تحریم کردیم.

در روزهای اخیر مقامات آمریکا بارها مدعی حمایت از مردم ایران شده و تلاش کرده اند که اغتشاشگران خشونت طلبی که تعیین شده است بعضاً از سوی سرویس های اطلاعاتی بیگانه هدایت می شده اند را مردم معترض جلوه دهند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه پیامی توئیتری در حمایت از اغتشاشگران منتشر کرد و مدعی شد که دلیل قطع شدن اینترنت در ایران، تلاش دولت برای جلوگیری از رسیدن صدای معترضان به خارج از کشور بوده است. این در حالی است که دسترسی بسیاری از شهرها به اینترنت تنها پس از گذشت کمتر از یک هفته از آغاز ناآرامی ها برقرار شد و بنا بر ادعای وزیر امور خارجه آمریکا، از آن زمان تاکنون 20 هزار پیام، ویدیو و تصویر به آمریکا ارسال شده است.

با تحولات روزهای اخیر تعیین شده است که اساساً پای جلوگیری از رسیدن صدای معترضان به خارج در میان نیست و صرفاً مسائل امنیتی باعث شده است که دولت ایران تصمیم به قطع کردن اینترنت به صورت موقت بگیرد.

روز پنج شنبه برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایران طی اظهاراتی از دخالت عامدانه آمریکا در ناآرامی های ایران و تلاش برای تقویت این ناآرامی ها پرده برداشت. وی در مصاحبه با شبکه خبری بی بی سی گفت: ما سعی کرده ایم از اعتراضات سال های گذشته که طی آنها حکومت ایران اجازه نداد معترضان با یکدیگر [از طریق اینترنت] ارتباط برقرار کنند درس بگیریم. وقتی من در این سِمَت قرار گرفتم، فناوری هایی را در اختیار مردم ایران قرار دادیم که بتوانند در جریان اعتراضات با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ما راه های میان بر در اینترنت را نیز به مردم ایران ارائه کردیم و این راه ها به معترضان امکان داد که با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه دوشنبه 28 آبان در واکنش به اظهارات مداخله جویانه و فریبکارانه مقامات کاخ سفید از جمله وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص ناآرامی های اخیر در برخی شهرهای ایران گفت: اعتراض قانونمند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته های غیرمآغاز و ضدقانونی آنها از طریق تحمیل فشار اقتصادی حتی در حوزه غذا و دارو بر شهروندان ایرانی اعلام کرده اند، ندارد.

.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وزیر خارجه آمریکا بار دیگر از اغتشاشگران در ایران حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه آمریکا بار دیگر از اغتشاشگران در ایران حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید