کشف بقایای یک لنگرگاه باستانی رومی در اعماق آبهای نزدیک سواحل اسلوونی

به گزارش بهترین عینک آفتابی، ایسنا/ براساس خبرهای منتشر شده، کشف بقایای یک لنگرگاه باستانی رومی در اعماق آبهای نزدیک سواحل اسلوونی صورت گرفت.

کشف بقایای یک لنگرگاه باستانی رومی در اعماق آبهای نزدیک سواحل اسلوونی

اعضای یک تیم تحقیقاتی از مؤسسه باستان شناسی دانشگاه لیوبلیانا (ZAPA) بقایای یک بندر رومی را در سواحل پورتوروژ واقع در اسلوونی کشف کردند.

آرت نت نوشت کاوشگران بیش از 3000 قطعه سرامیکی را در این محل کشف کردند. محققان بعلاوه دو دکل کشتی باستانی و چندین قطعه به جای مانده از دکل و بادبان را پیدا کردند.

سایر قطعات چوبی ممکن است برای ساخت نوعی حصار محافظ ساحل مورد استفاده قرار گرفته باشند. بعلاوه دو دکلی که از جنس چوب درخت صنوبر ساخته شده اند، بیش از یک متر طول دارند و به گفته کارشناسان نمونه های منحصر بفردی در مقیاس جهانی محسوب می شوند.

بیشتر سفال های کشف شده سیگالاتا (sigallata) هستند که نوعی سفال قرمز محبوب بود که در قرن اول پس از میلاد به فراوری انبوه رسید. روی بیشتر این نوع سفال ها طرح های برجسته ایجاد میشد. بسیاری از کوزه ها، ظروف آشپزخانه و تکه های ظروف غذاخوری ظریف که در این مکان کشف شده، ظروف وارداتی بوده اند.

کاوش اخیر بخشی از یک پروژه بزرگتر در سراسر کشور است که برای کاوش 50 کیلومتری خط ساحلی اسلوونی در امتداد دریای آدریاتیک از سال 2017 شروع شد.

از سایر مکانهای رومی که از سال 1998 در این منطقه یافت شده اند به یک سکونتگاه باستانی در زیر یک پمپ بنزین امروزی و یک پرورش ماهی باستانی در کنار انبارهای نمک قدیمی در سال 2004 میتوان اشاره نمود.

منبع: همگردی

به "کشف بقایای یک لنگرگاه باستانی رومی در اعماق آبهای نزدیک سواحل اسلوونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف بقایای یک لنگرگاه باستانی رومی در اعماق آبهای نزدیک سواحل اسلوونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید