یک گزارش جهانی تازه درباره سرعت اینترنت در ایران، سریع ترین اینترنت در کدام کشورها است؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی، دیجیاتو نوشت: اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در دنیا و کشورهای مختلف منتشر می نماید و حالا در جدیدترین گزارش آن برای ماه مارس 2023، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران افزایش اندکی را تجربه نموده اند.

یک گزارش جهانی تازه درباره سرعت اینترنت در ایران، سریع ترین اینترنت در کدام کشورها است؟

در گزارش اسپیدتست برای مارس 2023، میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در دنیا افزایش یافته است که این افزایش برای اینترنت موبایل بیشتر است. سرعت اینترنت موبایل از 39.97 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی به 41.54 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته. سرعت اینترنت ثابت هم از 78.80 مگابیت بر ثانیه به 79 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در دنیا مارس 2023

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

در ماه مارس، سرعت اینترنت ثابت و موبایل در کشورمان کمی افزایش داشته اند، بااین حال رتبه ایران در بخش اینترنت موبایل تغییری نداشته است، اما در بخش اینترنت ثابت با بهبود یک رتبه ای روبه رو هستیم.

طبق گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه فوریه از 35.03 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 36.33 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است. با وجود این افزایش، ایران همچنان در رتبه 61ام جدول این مرجع واقع شده است.

میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران مارس 2023

در بخش اینترنت ثابت هم با افزایش سرعت روبه رو هستیم، اما این افزایش نسبت به اینترنت موبایل کمتر است. در ماه مارس سرعت اینترنت ثابت در ایران به 11.57 مگابیت بر ثانیه رسیده که افزایش را نسبت به 11.27 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی نشان می دهد. با این افزایش سرعت، رتبه کشورمان یک پله بهبود داشته و حالا در رتبه 146ام دنیا واقع شده است.

در سطح دنیا، همچنان سنگاپور بالاترین سرعت را در بخش اینترنت ثابت در اختیار شهروندانش قرار می دهد و این سرعت برابر 235.40 مگابیت بر ثانیه است. در رتبه دوم امارات با 3 پله صعود به چشم می خورد. این کشور سرعت 221.87 مگابیت بر ثانیه را به شهروندانش ارائه می نماید. در رتبه های بعدی شیلی و چین قرار گرفته اند.

سریع ترین اینترنت ثابت و موبایل دنیا مارس 2023

در بخش اینترنت موبایل تغییری در رتبه های اول و دوم رخ نداده است و امارات متحده عربی با سرعت 178.25 مگابیت بر ثانیه در رتبه اول و قطر با سرعت 174.56 مگابیت بر ثانیه در رتبه دوم واقع شده است. نروژ و کویت هم رتبه های سوم و چهارم لیست را به خود اختصاص داده اند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "یک گزارش جهانی تازه درباره سرعت اینترنت در ایران، سریع ترین اینترنت در کدام کشورها است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک گزارش جهانی تازه درباره سرعت اینترنت در ایران، سریع ترین اینترنت در کدام کشورها است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید