11 مورد از برترین مکان های ماهیگیری در ایرلند

به گزارش بهترین عینک آفتابی، کشور ایرلند به علت منظره ها سرسبز و درخشان، قلعه های تاریخی، صخره های باشکوه ساحل و مقاصد چشمگیر ماهیگیری بسیار شناخته شده است. این منطقه ها در طول سال با آب و هوایی معتدل و سازگاریکی از برترین مکان های دیدنی به تعداد می رود. آب وهوای سازگار آن به گونه ای است که تقریباً در هر زمان از سال برای ماهیگیری بسیار ایده آل است. ازآنجاکه ایرلند به صورت جزیره ای احاطه شده به وسیله خط ساحلی است ، پس جای تعجب نیست که ماهیگیری در آنجا مورد توجه بوده و محبوب باشد. برای آنالیز دقیق تر این موضوع در ادامه با مجله خبرنگاران همراه باشید.

11 مورد از برترین مکان های ماهیگیری در ایرلند

فرصت ماهیگیری در دریاچه های بکر و رودخانه ها در سراسر کشور وجود دارد. از ماهی قزل آلا گرفته تا کوسه ماهی در این آب ها به وفور یافت می شوند. تعداد زیادی از ماهیگیران ایرلندی با مجوزهای موردنیاز در بعضی منطقه ها و برای بعضی از گونه ها به صید مشغول اند. درصورتی که تازه به این منطقه سفرکرده و از چگونگی ماهیگیری آشنایی ندارید بهتر است که از یک راهنمای خوب بهره ببرید. این راهنما به خوبی می داند که چه مکانی برای ماهیگیری مناسب تر است. تمام مجوزهای لازم و اطلاعات عمومی درباره ماهیگیری با مراجعه به شیلات ایرلند فراهم می گردد. شیلات به طور کامل به نظارت، حفاظت و مدیریت ماهیگیری می پردازد.

دریاچه های عظیم غربی

در دریاچه های غربی ایرلند بعضی از آخرین بازماندگان ماهی های قزل آلا یافت می گردد. این گونه از ماهی های قزل آلا نادر بوده و کیفیت آن ها بسیار خوب است. قیمت فروش این نوع ماهی ها تقریباً یک تا پنج پوند است. اسامی بعضی از این دریاچه ها شامل کوریب، ماسک ، کارا و کولین است. این دریاچه ها دارای اساسی از سنگ آهک بوده و جمعیت زیادی از ماهی های مختلف در آن وجود دارد. ماهی آزاد و سالمون هم به قیمت های مختلف در دریاچه کوریب به فروش می رسد. در منطقه های که مردم محلی در کنار این دریاچه ها سکونت دارند ماهیگیری آزاد است به جز برای ماهی قزل آلا که باید مجوز صید آن گرفته گردد.

بندرگاه کورک

زمانی که وارد این بندرگاه می شوید ، متوجه می شوید که ماهیگیری در آنجا تنها راه اصلی امرارمعاش مردم آنجا است. به همین علت یکی از برترین مکان ها برای بازدید از صید ماهیگیران به تعداد می رود. بندر کورک یکی از عظیم ترین بندرها طبیعی در دنیا است. از ویژگی های منحصربه فرد آن می توان به خط ساحلی فاصله دار ، سازمان های خصوصی خلیج ، عمق کم آب ، سواحل شنی و راه های آبی در دسترس برای حمل ونقل اشاره نمود. ماهیگیرانی هم هستند که برای تفنن و تفریح به این بندر آمده و به ماهیگیری می پردازند. در این بندر صید شاه ماهی بسیار رواج دارد. از گونه های مختلف ماهی در این آب ها می توان به ماهی روغنی ، پولاک مارماهی و کوسه ماهی اشاره نمود که دور از ساحل و در دهانه بندرگاه وجود دارند. با در اختیار داشتن یک راهنمای خوب در طی سفر می توانید اطلاعات مناسبی در خصوص این بندر و ماهیگیری به دست آورید. قایق های ماهیگیری در دسترس و هتل های کنار این بندر از دیگر ویژگی های آن است.

دریاچه کوران

دریاچه کوران همانند جواهری در تاج دریای ایرلند است. دریاچه کوران با پوششی بیش از 2500 هکتار از کوه های مجذوب نماینده در محیط اطراف در شبه جزیره ایوراگ واقع شده است. وجود عقاب های تیزبین پرفراز این دریاچه شکوه خاصی به آن بخشیده است. در این دریاچه، دسترسی آسان به انواع ماهی های آزاد و ماهی قزل آلا وجود دارد. این جمعیت وحشی از ماهیان نادر باقیمتی حدود چهارتا شش پوند به فروش می رسد.

رودخانه موی

رودخانه موی ، معروف ترین رودخانه ازلحاظ فراوانی ماهی آزاد و سالمون است. ماهیگیران در این رودخانه عظیم حدوداً 6000 ماهی قزل آلا در سال صید می نمایند. در فصل بهار ماهی قزل آلا حدود ده پوند به فروش می رسد. در ماه جولای اوج صید این ماهی در این رودخانه است؛ اما در تابستان ماهی های کوچک تر قزل آلا به نام گریلز صید می گردد. رایج ترین روش ماهیگیری در این رودخانه به صورت چرخش طعمه و استفاده از کرم است. این روش ماهیگیری، بیشتر در امتداد ساحل و آب های کم عمق به کار می رود. برای اطلاعات از نوع طعمه مخصوص صید می توانید به شیلات ایرلند مراجعه کنید. بسیاری از آژانس های خصوصی هم اطلاعاتی در خصوص نحوه مجوز و قیمت مناسب در اختیار افراد قرار می دهند. در این منطقه طیف وسیعی از مکان های مخصوص نگهداری ماهی و هتل های پنج ستاره وجود دارد. هتل های لوکس ، پارک هایی با طبیعت زیبا و املاک خصوصی ماهیگیری در این منطقه مشاهده می گردد.

رودخانه بوین

رودخانه بوین یکی از برترین و مناسب ترین بسترهای طبیعی برای رشد و فراوانی ماهی قزل آلا است. این رودخانه به وسیله دره ای احاطه شده و زمین های کشاورزی و مرغزارهای باتلاقی در آنجا وجود دارد. بعضی از گونه های ماهی مانند بلک واتر هم صید می گردد. ماهی قزل آلا در این منطقه یک تا سه پوند به فروش می رسد.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک

به "11 مورد از برترین مکان های ماهیگیری در ایرلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 مورد از برترین مکان های ماهیگیری در ایرلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید