آقای روحانی! از وزیرخارجه تان دفاع کنید

به گزارش بهترین عینک آفتابی، روزنامه اطلاعات نوشت: ماجرای تحریم در ایران دو سویه دارد؛ یکی مردم و رنجهایشان و دومی کاسبان و گنج هایشان. ماجرای اخیر حملات زننده به وزیر خارجه ای که سلامت و حیثیتش را برای دفاع از منافع ملی ایران و ارتقای منزلت حقوقی و سیاسی کشورمان در دنیا بر سر این کار نهاده، تنها یک فصل کوچک از تقابل گنج و رنج است.

آقای روحانی! از وزیرخارجه تان دفاع کنید

این نوع برخوردها، فضاسازیها، تهدیدها و تمهیدها که البته حسابش و حتی شیوه بیانش از انتقادهای دلسوزانه و کارشناسانه جدا است جملگی آشناست و در چرخه ای معیوب، بهترین مدیران و دولتمردان ایران را از میدان به در نموده و کاسبان و معجزه های هزاره و نجومی بگیرها و مدعیان گمنام و بینام و نشان را جایگزین نموده اند تا برنامه توسعه و رشدِ اقتصادیِ مملکت از توش و توان بیفتد و رجزخوانی و آشوب جایگزین دیپلماسی و نظم سیاسی گردد.

در دنیا، تجربه و کارآمدی است که کارنامة دولتمردان را پربار و آنان را در نظر مردم قابل اطمینان می سازد. اما گویا در اینجا به محض اینکه کسی کار و کارنامه ای پربار داشت و آمادة ورود به میدان خدمت بود، از بام به دام می افتد تا مبادا نام یابد و کام گیرد و خدمتی شایسته مرتکب گردد. این چرخة باطل را می شناسیم و سناریوهای کارگردانانش نیز برای همه آشکار و روشن شده است.

با این حال عده ای از همین افراد در موضوع لایحة مبارزه با پولشویی و شفافیت اقتصادی که سرنوشت نظام بانکی ایران در معاملات نفتی و معادلات دنیای بدان وابسته است، جنجال و قشقرقی به پا نموده اند که عاقبتش معلوم نیست. جالب آنکه مجال و آرامش لازم را هم برقرار نمی نمایند تا وزیرخارجه شرح دهد و اندکی گوشة لحاف سنگین را کنار بزند تا مردم هم بدانند چرا بعضی مایل نیستند پولهای درشت و کلان رهگیری گردد و سندهای مهمِ اقتصادی ردگیری و منتشر شوند و دهه ها پول نفت و معادلات ارزی و قرضی، یا وامهای بی بهره و بلاحدود و بی بازگشت کجاست و به کدام جیبها سرازیر شده است؟!

بعضی از این حضرات فکر می نمایند مردم خاموش و بی اطلاع از هر کار و نموده ای در حال گذران امور هستند. گنج این قبیل حضرات بر روی رنج مردم انباشته شده و به فرمایش مولاعلی(ع) کاخی برپا نمی گردد مگر کوخ و خرابه ای آوار گردد و اینهمه کاخ ها و آقازاده ها در لواسان و شمال تهران و دریاکنار و این همه ماشینهای لوکس و قیمتی که جلوی چشم بینوایان در جاده و خیابان ویراژ می دهند از آنِ کیست؟ از آنِ نوجوانان شوشتری یا بچه های خیابانگرد و مردمِ جویای کار یا کارگران نیشکر یا معلمان و حاشیه نشینان و مضطربانی که هرلحظه در انتظار معجزه و دستی برای داد و امداد به درگاه حق دعا مینمایند؟!

بیش از این تعلل نکنید و لایحه را برای تنظیم نظام بانکی و مبادلات بین المللی از تصویب بگذرانیم. فردا برای مردم روزهای سختی خواهد بود زیرا اغلب مردم در کانادا و امریکا و استرالیا و اروپا دوست و فامیل ندارند که دارو برایشان بیاورد و یاری کند تا مسائل اورژانسی حل و فصل گردد. این لایحه اگر رد گردد یا کأن لم یکن تلقی گردد، بهترین فرصت برای آمریکاست تا کوشش کند که اروپاییان را از ایران دور سازد و ما را تنها بگذارد تا بعضی کشورهایی که نفت ما را دریافت می نمایند، به راحتی پول ملت را بالا بکشند و به دست واسطه هایی در سایه و تاریکی برسانند تا با امثال ضراب و زنجانی تقسیم نمایند.

آخرین سخن با رئیس جمهور است که باید تمام قد از این وزیر خردمند دفاع کند. اگر رقبای کاسب تحریم پیروز شوند و چنان ضربه ای بزنند که ظریف از کابینه بیرون رود، منتظر همین بازیها برای زنگنه هم باشید و آن کابینه دیگر ربطی به ته مانده امید و آخرین قطره های اعتمادِ مردم و رای مردم ندارد. زود باشید چون الآن هم دیر است.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: انتخاب

به "آقای روحانی! از وزیرخارجه تان دفاع کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای روحانی! از وزیرخارجه تان دفاع کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید