آواتار 2 رکورد قسمت اول را شکست

به گزارش بهترین عینک آفتابی، فیلم آواتار 2 در حالی فروش جهانی خود را به 1.4 میلیارد دلار رساند که از فروش آخر هفته سال تازه میلادی قسمت اول

آواتار 2 رکورد قسمت اول را شکست

به گزارش بهترین عینک آفتابی، انتظار می رود ساخته نو جیمز کامرون آخر هفته طولانی سال نو را با فروش بیش از 440 میلیون دلار در آمریکا به سرانجام برساند، در حالی که قسمت اول این فیلم در سال 2009، در گیشه آخر هفته سال نوی میلادی فروش 352 میلیون دلاری را رقم زده بود.

آوتار راه آب در حالی فروش داخلی (آمریکای شمالی) خود را به 750 میلیون رسانده که فروش جهانی خود را تا به امروز از مرز 1.4 میلیارد دلار عبور داده است و در میان 15 فیلم پرفروش تاریخ سینما واقع شده است.

  • ستاره محبوب هندی فیلم می سازد
  • بیم و امیدهای گیشه هالیوود
  • آنتونی هاپکینز هشتاد و پنج ساله شد| مروری بر 19 فیلم برتر کارنامه بازیگری که با هانیبال لکتر به یادمان می اید

این فیلم در سایر کشورها نیز در آخر هفته سال نوی میلادی 186.7 میلیون دلار فروخت و مجموع فروش خارجی خود را به 956.9 میلیون دلار افزایش داد که شامل 152.8 میلیون دلار از چین، 95.1 میلیون دلار از فرانسه، 74.9 میلیون دلار از کره جنوبی، 67.2 میلیون دلار از آلمان و 54.2 میلیون دلار از بریتانیا می شود.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی کمپانی Comscore، فروش کلی سینمای آمریکا درسال 2022 به 7.4 میلیارد دلار رسیده که 68 درصد بیشتر از سال 2021 است اما 38 درصد کمتر از سال 2019، آخرین سال قبل از همه گیری کووید-19 است.

در آواتار: راه آب بازیگرانی چون سم ورتینگتون، زویی سالدانا، کیت وینسلت و سیگورنی ویور ایفای نقش می کنند و به داستان بیش از یک دهه پیش از قسمت اول این فیلم می پردازد.

قسمت اول فیلم آواتار در سال 2009 به سینما آمد و در نهایت با 2.84 میلیارددلار، عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما را بدون احتساب تورم از آن خود کرد و به همراه انتقام جویان: آخر بازی، تایتانیک، جنگ ستارگان: نیرو بی می خیزد و انتقام جویان: جنگ ابدیت تنها فیلم هایی هستند که تا به امروز فروشی بیش از 2 میلیارد دلار داشته اند و قسمت نو آواتار در تلاش است با گذر از قسمت اصلی عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ را از آن خود کند، هدفی که رسیدن به آن در شرایط کنونی کمی سخت به نظر می رسد.

انیمیشن گربه چکمه پوش: اخرین آرزو تا به امروز با فروش 65.6 میلیون دلاری در آمریکا و 68.8 میلیون دلاری در دیگر کشورها، فروش جهانی 134.9 میلیون دلار را رقم زده است و پس از آواتار 2 و البته با اختلاف فراوان بهترین عملکرد را داشته است.

از سوی دیگر فیلم نو بابیلون ساخته دیمین شزل، که با هزینه تولید 78 میلیون دلاری به غیر از هزینه های بازاریابی تولید شده کار خود را با یک ناامیدی بزرگ آغاز کرد و در فروش چهار روزه، فقط 3.6 میلیون دلاری فروخت تا مجموع فروش آمریکای این فیلم 11 میلیون دلار باشد.

بابیلون با حضور ستاره هایی چون برد پیت و مارگو رابی، داستانی را در حال و هوای دهه 1920 میلادی و در بستر اتفاقاتی روایت می کند که در مرحله گذار سینمای صامت به سمت سینمای صدادار روی می دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آواتار 2 رکورد قسمت اول را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آواتار 2 رکورد قسمت اول را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید