آپدیت فاینال فانتزی 14 امکان تجربه بازی با هوش مصنوعی را ممکن می نماید

به گزارش بهترین عینک آفتابی، آخرین به روزرسانی بازی فاینال فانتزی 14 (Final Fantasy 14) به کاربران اجازه خواهد داد تا مرحله ابتدایی بازی را به تنهایی جلو ببرند. بعلاوه در بخش های بعدی هم می توانند از یاری استفاده نمایند.

آپدیت فاینال فانتزی 14 امکان تجربه بازی با هوش مصنوعی را ممکن می نماید

بسته 6.1 یک سیستم تازه به نام پشتیبانی وظیفه (Duty Support) را معرفی می نماید. در این سیستم بازیکنان می توانند یک سناریوی تازه را با تعدادی از شخصیت های داخل بازی (NPC) بازی نمایند. در گذشته این بخش نیازمند بازیکنان واقعی بود تا به صورت چند نفره و با یاری یکدیگر به اتمام برسد. به طور کلی در به روزرسانی تازه شما کاملا می توانید مراحل اولیه بازی را به تنهایی تجربه کنید.

چیزی مشابه برای بسته های Shadowbringers و Endwalker عرضه شد. بازیکنانی که به آن مراحل رسیده بودند هم می توانستند بدون یاری دیگران آن را به اتمام برسانند. حال قابلیت تجربه این بازی به تنهایی برای تازه کاران هم فراهم شده است.

طبق چیزی که اسکوئر اینکس (Square Enix)، شرکت سازنده این بازی، اعلام نموده است تنها مأموریت چند نفره اجباری آن در سناریو A Realm Reborn است. در به روزرسانی های آینده این قابلیت تجربه تک نفره به این بخش هم اضافه خواهد شد. هدف اصلی شرکت سازنده این است که کاربران بتوانند فاینال فانتزی 14 را به تنهایی به اتمام برسانند. در اصل این حق انتخاب را داشته باشیند که به تنهایی بازی نموده یا با دیگران بازی را تجربه نمایند.

با این کار فشار روی سرورهای بازی هم کمتر خواهد شد. به تازگی این موضوع سرور برای اسکوئر اینکس مشکل بزرگی شده است. حتی در دسامبر سال 2021 این بازی از تخفیفات خارج شد. در همان زمان فاینال فانتزی 14 برای حدود 1 ماه از دسترس کاربران هم خارج شد. در آن موقع اعلام شد که با عرضه بسته الحاقی Endwalker در سرور این بازی مشکل پیش آمده است.

به روزرسانی 6.1 مأموریت های تازه و محتوای داستانی تازه برای این بازی دارد. بعلاوه داستان Endwalker هم به اتمام می رسد.

فهرست بخش های اضافه شده در به روزرسانی 6.1 به فاینال فانتزی 14

 • سناریوهای تازه اصلی؛ بسته الحاقی 6.1 یک بخش تازه را برای مبارز نور (Warrior of Light) باز می نماید. این بخش تازه به داستان Endwalker انتها می دهد و آن را جمع بندی می نماید.
 • یک نقش تازه؛ زمانی که شما تمام مأموریت نقش ها (Role Quests) در Endwalker را به اتمام برسانید، تعدادی بخش های تازه برای شما باز خواهد شد.
 • سیستم پشتیبانی وظیفه برای A Realm Reborn اضافه شده است؛ بازیکنان می توانند تمام محتوای حاوی این بخش را به تنهایی و با یاری تعدادی از شخصیت های داخل بازی به اتمام برسانند.
 • سیاهچال های (Dungeons) تازه؛ بازیکنان در به روزرسانی شماره 6.1 به سیاهچال های تازهی دسترسی خواهند داشت.
 • یک دوره آزمایشی تازه؛ بازیکنان می توانند دوره آزمایشی The Minstrels Ballad: The Endsingers Aria را تجربه نمایند.
 • تجربه حالت بسیار سخت (Unreal)؛ بازیکنان می توانند در بخش Ultimas Bane این حالت سخت را تجربه نمایند.
 • حالت تازه Alliance Rain: Myths of the Realm؛ شما در این حالت 24 نفره یک چالش تازه را تجربه خواهید کرد. راز آن را کشف نموده و در بازی پیشرفت کنید.
 • محتوای مبارزه بازیکن با بازیکن (PvP) تازه؛ حالت تعارض کریستالی (Crystalin Conflict) یک مبارزه کوچک است که نیازمند لول 30 به بالا است. بعلاوه سیستم جوایز مبارزات بازیکن با بازیکن بهتر شده است.
 • منطقه تازهی به نام Empyreum در دسترس است.
 • صفحه ماجراجو (Adventurer Plates)؛ بازیکنان در این قسمت می توانند اطلاعات تازهی از کرکتر خود قرار دهند. برای مثال از شغل دلخواه گرفته تا عکس و چیزهای مختلف دیگر.
 • پرتره (Portrait)؛ تصویر مبارز نور خود را گرفته و با حالت های مختلف از آن عکس بگیرید. شما می توانید تمام چیزهای مختلف از زاویه دوربین تا فریم و غیره را تنظیم کنید.
 • به روزرسانی در بخش New Game Plus؛ بازیکنان می توانند مراحل یا بخش هایی که در گذشته به اتمام رساندند را دوباره دیدار نمایند. نکته اینجاست که لول کرکتر شما تغییر نخواهد کرد.
 • محتوای ظاهری و بخش های تازهی به بازی اضافه شده اند که پس از عرضه معین خواهند شد. زره و سلاح های مختلف هم مانند همواره به بازی اضافه شده تا تنوع شخصی سازی را بیش از پیش کند.

بازی فاینال فانتزی 14 برای مدت زیادی است که در دسترس است. این عنوان یکی از برترین نمونه ها در سبک MMORPG بوده و کاربران زیادی را در این مدت جذب نموده است. حتی بعضی از بازیکنان این بازی را به دنیای وارکرفت (World of Warcraft) ترجیح می دهند. البته این بازی به گستردگی وارکرفت نیست ولی بسیار طراحی خوبی داشته و در حال حاضر روی دستگاه های زیادی وجود دارد.

منبع: VideoGamesChronicle.com

منبع: دیجیکالا مگ

به "آپدیت فاینال فانتزی 14 امکان تجربه بازی با هوش مصنوعی را ممکن می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپدیت فاینال فانتزی 14 امکان تجربه بازی با هوش مصنوعی را ممکن می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید