آینه قدی؛ مجموعه ای از برگزیدگان جایزه اُ. هنری

به گزارش بهترین عینک آفتابی؛ تازه ترین اثر از برگزیدگان جایزه ادبی اُ. هنری در قالب کتابی به نام آینه قدی با ترجمه ای از زهرا سلیمی و از سوی انتشارات کتاب نیستان راهی بازار کتاب شد.

آینه قدی؛ مجموعه ای از برگزیدگان جایزه اُ. هنری

داستان های این مجموعه از میان بیش از 100 داستان از سوی ناشر انتخاب و ترجمه شد که به زبان انگلیسی و از قاره آمریکای شمالی بوده است. داستان های آینه قدی به انسان و تجربه او از شرایطی که در آن واقع می گردد، می پردازد.

در شرح ناشر آمده که در کتاب آینه قدی ترجمه فارسی داستان های برگزیده این جایزه در سال 1993 منتشر شده است که شامل 11 داستان کوتاه است. این داستان ها همه در قالب واقع گرا و با زاویه دید اجتماعی منحصر به فرد به نمایش بخشی از دغدغه های زیستی و فکری انسان معاصر پرداخته است. نکته قابل توجه در این داستان ها قابلیت تعمیم پذیری موقعیت های انسانی و داستانی آنها به موقعیت های مختلفی است که مخاطبان با آن روبرو خواهند بود.

مهم ترین ویژگی داستان های این مجموعه را می توان به انتها بندی های غیرمعمول و شگفت انگیز آن در کنار نگاه بدیع و گاه شورانگیز آنها به انسان و زندگی دانست.

زهرا سلیمی مترجم این اثر پیش از این و در قالب همین مجموعه کتا ب های تبادل نظر با مردگان و زنی که با من در یک خانه زندگی می کرد و به نمایندگی از یک احمق را منتشر نموده است.

کتاب آینه قدی نوشته جمعی از برگزیدگان جایزه اُ. هنری، در 188 صفحه، به قیمت 51 هزار تومان، در قطع رقعی، جلد شومیز، با ترجمه زهرا سلیمی و از سوی انتشارات کتاب نیستان به چاپ رسید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "آینه قدی؛ مجموعه ای از برگزیدگان جایزه اُ. هنری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینه قدی؛ مجموعه ای از برگزیدگان جایزه اُ. هنری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید