احتمال ریزش شدید قیمت خودروها

به گزارش بهترین عینک آفتابی، رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت با بیان اینکه بازار خودرو، شرایط طبیعی ندارد، پیش بینی کرد در هفته های آینده با ریزش شدید قیمت خودروها روبرو خواهیم شد.

احتمال ریزش شدید قیمت خودروها

به گزارش بهترین عینک آفتابی، سعید موتمنی امروز (سه شنبه) در مصاحبه با ایرنا افزود: اکنون به هیچ عنوان خرید خودرو عاقلانه نیست و به خریداران توصیه می شود فکر خرید را از سر خود بیرون کنند.

وی بیان داشت: بازار قفل بوده و رکود کامل بر آن حاکم است، آنچه از قیمت ها شنیده می شود فقط روی کاغذ است و مشتریان نیز فقط قیمت می پرسند.

به گفته این مقام صنفی، قیمت خودروهای داخلی فقط در فضای مجازی داغ است و قیمت خارجی ها نیز به طور مشابه فقط روی کاغذ و بسیار بالا از سوی فروشندگان بیان می شود.

قیمت برخی خودروهای داخلی و مونتاژی

امروز و در گروه سایپا، هر دستگاه خودروی پراید 111 بین 140 تا 143 میلیون تومان، پراید 131 بین 122 تا 125 میلیون تومان و قیمت پراید 132 بین 124 تا 127 میلیون تومان قیمت خورده است.

آگهی دهندگان تیبا2 قیمت 165 میلیون تومانی و تیبا صندوق دار 149 میلیون تومانی برای خودروهای خود درخواست می کنند. همچنین در سایت ها ساینا نزدیک به 160 میلیون تومان و کوییک دنده ای 181 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در گروه ایران خودرو نیز آگهی دهندگان هر دستگاه پژو206 تیپ2 را به حدود 238 میلیون تومان، پژو 206 تیپ5 به 303 میلیون تومان، پژو 206 وی هشت (صندوق دار) به 298 میلیون تومان، پژو 207 دنده ای به 436 میلیون تومان و پژو 207 اتوماتیک را به حدود 500 میلیون تومان قیمت گذاری کرده اند.

برپایه این گزارش، دارندگان پژو 405 جی. ال. ایکس بنزینی قیمت 216 میلیون تومان، پژو پارس ساده 254 میلیون تومان، سمند ال. ایکس 210 میلیون تومان، سمند سورن 275 میلیون تومان، رانا 240 میلیون تومان، دنا معمولی 330 میلیون تومان، دنا پلاس دنده ای ساده 405 میلیون تومان، دنا پلاس دنده ای توربو شارژ 485 میلیون تومان و دنا پلاس اتوماتیک توربو شارژ حدود 661 میلیون تومان برای خودروهای خود مطالبه می کنند.

این گزارش می افزاید: امروز در دسته خودروهای مونتاژی نیز قیمت هر دستگاه پژو 2008 به حدود یک میلیارد و 167 میلیون تومان، سیتروئن سی 3 به یک میلیارد و 56 میلیون تومان، سراتو یک میلیارد و 20 میلیون تومان، ساندرو اتوماتیک 544 میلیون تومان، هایما اس7 به 850 میلیون تومان، جک اس 5 به حدود 810 میلیون تومان و چانگان 545 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

تعطیلی صنف نمایشگاه داران

رییس اتحادیه نمایشگاه داران پایتخت در ادامه گفت: در حالی که تا پیش از تیرماه، شاهد تعداد انگشت شمار انجام معاملات در نمایشگاه های خودرو بودیم، اما در دو ماه و نیم گذشته به صفر رسیده است.

موتمنی اظهارداشت: وقتی قیمت ها به صورت ساعتی در بازار بالا می رود، افراد از خرید و فروش منصرف می شوند و همه منتظرند ببینند در نهایت چه اتفاقی خواهد افتاد؟

وی تاکیدکرد: اگر کشور با مسائل ارزی روبرو نبود، واردات خودروهای کارکرده و دست دوم خارجی می توانست گزینه بسیار خوبی برای کنترل این آشفته بازار باشد، اما این گزینه منتفی به نظر می رسد.

لزوم تامین نیاز بازار

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت، همچنین درخصوص پیشنهاد مجلسی ها برای کشف قیمت و فروش خودرو در بورس، گفت: قیمت ها چه از طریق بورس و چه غیربورس مشخص شود، باید نیاز روزانه، ماهانه و سالیانه بازار صورت گیرد، اما اگر عرضه محدود باشد، باید منتظر بازار سیاه دیگری باشیم.

وی تاکیدکرد: همه چیز در نهایت به نظارت بر بازار و تولید و عرضه بیشتر خودرو از سوی خودروساز بستگی خواهد داشت.

دیروز (دوشنبه) علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اتخاذ هرگونه تصمیمی برای ساماندهی بازار خودرو باید با اجماع نظر دولت، مجلس و همه کارشناسان و متخصصان این حوزه باشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "احتمال ریزش شدید قیمت خودروها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ریزش شدید قیمت خودروها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید